Словенец пак герой за Милан при завръщането на Кака на "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Милан постигна третата си победа за този сезон, след като надви с 1:0 Удинезе в мач от 8-ия кръг на Серия "А". Отново в герой за "росонерите" на "Сан Сиро" се превърна Валтер Бирса, който отбеляза единственото попадение в 22-ата минута със страхотен удар извън наказателното поле. Словенецът се завърна в състава, след като пропусна срещите с Аякс и Ювентус, както го и остави - с гол. В последния си мач плеймейкърът се разписа за успеха с 1:0 над Сампдория на 28-и септември.

Бразилецът Кака се завърна пред своите тифози с екипа на "червено-черните" четири години и четири месеца след последния си двубой. Носителят на "Златната топка" игра в последните 15 минути, като обра овациите на публиката.

Поради множество контузии Масимилиано Алегри се наложи да пусне двама дебютанти от първата минута. Вратарят Габриел замени Кристиан Абиати, който получи травма, а Матиас Силвестре замени наказания Филип Мексес. Двамата се представиха на ниво, като младият бразилски вратар бе подкрепян от съотборници и привърженици след изявите си.

Милан бе без контузените Абиати, Марио Балотели, Джампаоло Пацини, Даниеле Бонера, Стефан Ел Шаарауи, Матия де Шильо, както и наказаните Филип Мексес и Найджъл де Йонг.

Бирса се завърна и даде скорост и импровизация на тима, а в 22-ата минута изправи публиката на крака с гол-красавец. 27-годишнитя техничар вкара втория си гол за клуба със страхотен удар в горния ляв ъгъл на Иван Келава. През втората част Антонио Ди Натале в 54-ата минута пробва рефлекса на Габриел с удар от 15 метра. В 64-ата минута Ди Натале стреля от фаул, Габриел изби в горната греда, а при последвалия корнер се стигна до нова опасност пред вратата на "росонерите".

Андреа Поли пропусна да удвои в 73-ата минута, но Кевала изби. Преди това Поли и Мбайе Нианг имаха добри възможности пред себе си, но сгрешиха. Алесандро Матри също не се разписа в 75-ата минута и бе заменен от Кака.

До края на срещата Нианг на три пъти пропусна, но въпреки това играчите на Алегри записаха три важни точки преди домакинството на Барселона от Шампионската лига следващата седмица.

"Фриуланите" бяха изпреварени от именития си съперник, който вече има 11 точки, а играчите на Франческо Гуидолин са с 10 след слабите си изяви далеч от Удине, където от четири мача няма спечелена точка.

В следващия кръг миланският гранд гостува на Парма, а лидерът Рома ще търси девета победа срещу Ди Натале на "Фриули".