Дузпа в 93-ата минута донесе първа точка на Кубан и Ивелин Попов (видео)

Кубан с Ивелин Попов в състава си измъкна драматична първа точка в Група А на Лига Европа, след като стигна до равенство - 1:1, в 93-ата минута на "Либърти Стейдиъм". Голмайсторът на Суонзи Мичу даде аванс на домакините в 68-ата минута и когато феновете на "лебедите" виждаха трета поредна победа на своя отбор в групата, дойде драматичният финал - дузпа и изравнителен гол на Джибрил Сисе в 93-ата минута. Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов игра 76 минути, като участваше в почти всяка атака на своя тим и като цяло се представи силно.

Михаел Лаудруп бе направил цели шест промени в своя стартов състав, като Герхард Тремел, Дуайт Тиендали, Нийл Тейлър, Хосе Каняс, Джонджо Шелви и Алехандро Посуело започнаха като титуляри. Мичу и Бони водеха атаката на "лебедите".

Ивелин Попов и Джибрил Сисе стартираха в нападение за Кубан.

Гостите действаха много настойчиво пред първото полувреме, като в почти всички атаки на Кубан дейно участие взимаше Ивелин Попов, който отправи и няколко удара към вратата на Тремел. В 24-ата минута Кубулов проби добре отдясно и стреля от малък ъгъл, но Чико успя да изчисти от голлинията. В тази ситуация халфът на Кубан можеше спокойно да потърси Попов, който беше непокрит в наказателното поле, но предпочете да отиграе сам. В 35-ата минута Тиендали фаулира Мелгарехо пред наказателното поле, като бранителят на Суонзи бе последен в защитата на  домакините, но бе пожален от главния рефер и получи само жълт картон.

Джонджо Шелви пропусна две добри възможности за "лебедите" през това първо полувреме, но ударите му преминаха встрани от целта.

В 68-ата минута голямата звезда на Суонзи Мичу откри резултата след страхотно двойно подаване с Посуело, оставило испанеца очи в очи с Беленов. Мичу успя да изпревари стража, протегна крак и прати топката във вратата на гостите. В 76-ата минута Ивелин Попов напусна терена на "Либърти Стейдиъм", заменен от Ибрахима Балде.

В добавеното време Герхард Тремел направи дузпа, след като фаулира Балде в наказателното поле. Джибрил Сисе бе точен от бялата точка, с което донесе драматичното равенство на Кубан.

Суонзи е първи с актив от седем точки, докато Кубан спечели първата си точка, но остава на последно място.

Суонзи - Кубан 1:1

1:0 Мичу (68')
1:1 Сисе (93')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!