Резервите на Валенсия вкараха пет на Санкт Гален (видео)

Валенсия разгроми с 5:1 Санкт Гален в мач от група "А" на Лига Европа. Дори и без голяма част от титулярите си, "прилепите" не срещнаха никакви трудности срещу гостите от Швейцария и вече имат 6 точки, с които заемат второ място в класирането. Швейцарците са трети с 3 точки, а последен е Кубан на Ивелин Попов, който тази вечер се пребори за равенство при визитата си на лидера Суонзи.

Наставникът на Валенсия Мирослав Джукич реши да запази силите на повечето си основни футболисти, но техните заместници се справиха перфектно. Младият Пако Алкасер откри в 12-ата минута, след като Даниел Лопар спаси удар на Пабло Пиати, но при добавката Алкасер беше безпогрешен.

В 21-ата минута Феде Кантабия удвои след индивидуален рейд и удар, който рикошира в крака на Филип Монтандон. Отново Феде беше точен за 3:0 в 30-ата минута, а малко след това централният защитник Рикардо Коща добави нов гол във вратата на Санкт Гален. Виктор Руис отклони топката към Коща и той с лекота я насочи в мрежата.

През второто полувреме испанският тим намали темпото, но успя да стигне до още едно попадение. Това стана в 71-ата минута, когато Серхио Каналес се разписа от фаул. Гостите намериха сили за почетен гол, отбелязан от Стефан Натер в 74-ата минута.