Брауншвайг напляска богаташите от Волфсбург като гост (видео)

Последният в Бундеслигата Айнтрахт (Брауншвайг) записа първа победа в елита от 28 години насам след изненадващ успех с 2:0 като гост на Волфсбург. Дербито на Долна Саксония премина под пълната диктовка на "зелените", но ударите нанесе отборът от Брауншвайг чрез Белараби (30) и Кумбела (86).

През първото полувремето "Фолксваген-Арена" очаквано видя множество постепенни акции към вратата на Даниел Давари, но всичките неуспешни. Гостите от Брауншвайг действаха прибрано, подредено в защита, а в нападение показаха великолепна ефективност. В 30-ата минута Мирко Боланд излезе сам срещу вратаря Беналио, потърси Карим Белараби и той прати топката в мрежата - 0:1.

След почивката "вълците" продължиха да натискат, но не показаха точност в края на нападенията си. Домакините превъзхождаха своя съперник двойно по почти всички показатели - владение на топката, пасове, удари, но изоставаха по най-важния - голове. В 86-ата Доми Кумбела сложи край на агонията в бяло-зелено след втори гол във вратата на Беналио за крайното 0:2. Марко Калигиури подаде вляво и Кумбела лесно реализира.

Така многомилионният състав на Дитер Хекинг се свлече до 13-ата позиция. "Лъвовете" на Айнтрахт видяха светлина в тунела и вече имат четири точки.

Снимка: Getty Images/Guliver