Конте: Случи се нещо немислимо

Треньорът на Ювентус Антонио Конте трудно прие поражението на неговия тим с 2:4 в гостуването му на Фиорентина. "Бианконерите" имаха комфортен аванс от два гола, но за 10 минути през втората част допуснаха пълен обрат и четири попадения във вратата си. Според него на терена на "Артемио Франки" се е случило нещо немисилмо.

"Според мен ние контролирахме мача през повечето време. Можехме да вкараме още попадения, но пропуснахме чудесни възможности. Случи се нещо немислимо. Загубихме мач, който владеехме. Как си обяснявам това поражение? Лесно е. За 10 минути провалихме цялата работа, която бяхме свършили преди това. Позволихме на Фиорентина да се върне и да вкара невероятни голове. Но и това е част от футбола. Трябва да си вземем поука от тези 10 минути. Отново се видя, че този сезон ще бъде много труден. Това бе много важен мач за нас. Атмосферата на стадиона бе невероятна. Не сме били разконцентрирани и не сме милсили за Реал (Мадрид). Просто загубихме трите точки за 10 минути. Вече няколко пъти през сезона ни вкарват подобни попадения след хаотични разигравания. Явно трябва да поработим над този проблем", заяви Конте.