Севиля наниза 5 гола, феновете почетоха Джими

Отборът на Севиля спечели убедително с 5:1 андалуския сблъсък с Гранада от 13-ия кръг на Примера. Карлос Бака (24 и 79) и Евер Банега (65), Стефан Мбиа (89) и Кевин Гамейро (90) зарадваха "Рамон Санчес Писхуан". Юсеф Ел-Араби се разписа за гостите. Няколко часа след смъртта на футболния привърженик на Депортиво Ла Коруня Джими на трибуните на севилския стадион се появи надпис в памет на покойния 43-годишен симпатизант. Победата дръпна тима на Унай Емери до четвъртата позиция.

В 11-ата минута Хуан Карлос спаси от голлинията след възможност, открила се пред Бака. В 18-ата Жерард Деулофеу пропиля чудесен шанс след подаване на колумбийския реализатор. В 24-ата същият Бака откри резултата след карамбол в малкото наказателно поле на Роберто Фернандес.

Нито Гжегож Криховяк, нито Бака извършиха нарушение и топката премина голлинията. Гостите от "Лос Карменес" стигнаха до изравняване при първото си опасно нападение към Бето. Стефан Мбиа игра с ръка и Юсеф Ел-Араби отбеляза от дузпата - 1:1.

"Бяло-червените" нервионци търсеха победата, но трудно стигаха до чисти позиции. Идеите в нападение не бяха достатъчни. В 63-ата минута Роберто изби удар с глава на Криховяк. В 65-ата домакините стигнаха до гол. Резервата Хосе Антонио Рейес центрира отляво, Банега стреля акробатично, но уцели напречната греда. Защитата на Гранада не съумя да изчисти, топката отново попадна в Банега и този път той намери мрежата с изстрел в долния десен ъгъл на вратаря.

В 72-ата резервата на гостите Джон Кордоба се стрелна напред, извоюва си позиция сам срещу Бето, но би в коляното на вратаря. В 79-ата севилци увеличиха аванса си с втори гол на Бака - девети за него в Ла Лига. Рейес центрира отдясно, южноамериканецът овладя на бедро и завърши с удар от шест метра.

В края на срещата домакините оформиха още по-внушителна победа. Гамейро влезе в 86-ата минута и успя да се отчете с голов пас и попадение. В 89-ата центрира към Мбия, който се разписа с глава. В добавеното време Витоло асистира на френския стрелец, който завърши голеадата - 5:1.

Снимки: "Марка"