Борусия (Дортмунд) изпадна в нов нокдаун (видео + галерия)

Кризата на резултати в Борусия (Дортмунд) вече придобива неочаквани размери, тъй като тимът загуби и днешния си мач срещу Айнтрахт (Франкфурт) - 0:2 като гост, с което заема последно място след 13-ия кръг в Бундеслигата. "Жълто-черните" са с най-много поражения от всички отбори в групата, но пък в същото време първият тим над чертата е само на една точка. Александер Майер вкара за 1:0 в 5-ата минута, а фрапантна грешка на новото попълнение Матиас Гинтер позволи на Харис Сеферович да отбележи за 2:0 в 78-ата минута. Преди това защитникът сбърка и при първото попадение.

Бившият финалист в Шампионската лига нямаше никакъв късмет в предни позиции и изпусна половин дузина чисти положения. В същото време обаче защитата беше под всякаква критика и две от грешките бяха използвани от домакините.

В предни позиции Юрген Клоп не можеше да разчита на контузената си суперзвезда Марко Ройс, както и на заболелия Чиро Имобиле. Капитанът Матс Хумелс пък тренира от едва три дни и беше оставен извън групата след прекарана контузия, а още през първото полувреме травма получи Лукаш Пишчек. Единствената положителна новина беше появата на Нури Шахин сред резервите, но пък той така и си остана там.

Плановете на треньора обаче бяха осуетени още в 5-ата минута, когато Гинтер закъсня да изтегли за засада и иначе инертният Майер се измъкна зад защитата и прониза Роман Вайденфелер. По този начин капитанът на Айнтрахт поведе еднолично в голмайсторската класация с 8 попадения.

Играчите на Борусия реагираха като ужилени и отговориха с акция две минути по-късно, при която Хенрих Мхитарян стреля по диагонала и принуди вратаря Феликс Вийдвалд да спасява.

В 22-ата минута Ерик Дурм се намеси в точния момент, за да спаси второ попадение в мрежата на гостите. След това малшансът споходи дортмундци, тъй като в 24-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг пропусна сам срещу стража, а веднага след това Кевин Гроскройтц стреля в страничния стълб. Това беше осмата греда за вестфалци от началото на сезона, като по този показател те отстъпват само на Байер (Леверкузен).

След това Мхитарян отново не показа точен мерник. В 45-ата минута гол на арменеца правилно беше отменен заради засада при атаката. Буквално секунди след това Сеферович не успя да реализира от няколко метра и така да удвои аванса на Айнтрахт още преди почивката.

През второто полувреме не се промени нищо - Дортмунд нападаше яростно, но доста хаотично, което позволяваше на играчите на Франкфурт също да организират опасни акции. Така в 49-ата минута Майер излезе на изгодна позиция, но би силно над гредата. Две минути след него Вийдвалд отново трябваше да показва класа, отразявайки шут на Адриан Рамос.

Майер отново се провали от мечтана ситуация в 66-ата минута, когато беше оставен сам да отиграе с глава от не повече от 6-7 метра, като кълбото излезе в аут.

Изненадващо обаче второто попадение в мрежата на Вайденфелер дойде от на вид безобидна ситуация, при която Гинтер не се разбра с вратаря и подари топката на Сеферович за 2:0.

До края се стигна само една опасност пред Вийдвалд след удар на Илкай Гюндоган от фал, но голът пак остана химера за Дортмунд.

До края на полусезона на отбора на Клоп му предстоят мачове с Хофенхайм, Херта (Берлин), Волфсбург и Вердер (Бремен), които ще покажат дали той има сили да се измъкне от кризата.

В същото време Айнтрахт е девети, но само на 2 точки от зона "Лига Европа".