Новият голмайстор на Бундеслигата не се шегува (видео)

Капитанът на Айнтрахт (Франкфурт) Александер Майер продължава да доказва, че не е случаен в умението си пред гола. Тази вечер той си върна едноличното водачество в голмайсторската класация на Бундеслигата, реализирайки две попадения за изразителния успех на своя отбор с 5:2 над гостуващия Вердер (Бремен) в последната среща от 14-ия кръг в Бундеслигата. Нападателят вече има 10 точни изстрела в 13 мача и изпреварва доказани стрелци като Ерик Максим Чупо-Мотинг, Клаас-Ян Хунтелаар, Марио Гьотце, Роберт Левандовски, Томас Мюлер, Ариен Робен и др.

31-годишният германец отбеляза първия и третия гол, като и при двете ситуации беше се позиционирал точно след рикошети в гредата. Бременци успяха да се докопат до 1:1 на полувремето с изравнителен гол на Теодор Гебре Селасие в 45-ата минута, но скоро след подновяването на играта отново се оказаха догонващи, след като Харис Сеферович търкулна топката зад голлинията с коляно в 52-ата минута. При тази ситуация вратарят на гостите Рафаел Волф получи контузия, а протестите на съотборниците му за нарушение в атака не бяха уважени.

Щефан Айгнер реши спора с гола си за 4:1 в 76-ата минута, след което двата отбора набързо си размениха по още едно попадение за крайното 5:2.

Мачът беше специален за наставника на Айнтрахт Томас Шааф, който се превърна в легенда за феновете на Вердер заради своите 16 години като треньор в клуба. Това обаче не му попречи днес да разгроми клуба на сърцето си.

Третата поредна победа изстреля "червено-черните" до седма позиция, докато Вердер си остава сред изпадащите.