ЦСКА изпусна дузпа и се сгромоляса в Дупница (видео+галерия)

ЦСКА допусна малко очаквана издънка, след като не успя да бие Марек в Дупница и срещата от 17-ия кръг на "А" група приключи 0:0.

Армейците имаха повече положения от своя съперник, но ги пропиляха, а за капак на всичко четвърт час преди края на двубоя Жуан Фелипе изпусна и дузпа.

Като цяло обаче футболистите на Стойчо Младенов изиграха слаб мач на тежкия терен в Дупница, особено през първото полувреме, и затвърдиха впечатлението, че изпитват сериозни проблеми, когато се изправят срещу по-скромни съперници.

Марек - ЦСКА

Червените стартираха по-активно срещата и опитаха няколко удара и центрирания, но те не застрашиха сериозно вратаря Михайлов.

В 14-ата минута централните бранители на гостите изпуснаха Крум Бибишков, който се озова сам срещу вратаря, но не успя да си спре добре топката на гърди и тя му бе отнета.

ЦСКА отговори с опасна атака в 17-ата минута, в която Буш получи добър извеждащ пас, но при опита си да стреля топката се спря в една локва и румънецът не успя да я уцели.

В 31-ата минута Венци Василев осъществи добър пробив по лявото крило, след който подаде към Луис Соарес, той от своя страна намери Буш, но централният нападател на армейците стреля в аут.

В 43-ата минута Соарес изведе Буш, но диагоналният му шут спря в ръцете на Михайлов. Това бе последната по-сериозна ситуация за първата част пред една от двете врати, в която ЦСКА така и не успя да създаде чисто голово положение.

Девет минути след почивката гостите от София като по чудо не откриха резултата. Венци Василев центрира отлично към Буш, но нападателят стреля в напречната греда от 4-5 метра. В 64-ата минута армейците организираха добра атака отляво. Луис Соарес центрира на далечната греда, където включилият се десен бек Апостол Попов стреля в аут.

Марек - ЦСКА 0:0

В 76-ата минута минута ЦСКА получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Емил Димитров. С изпълнението се нагърби Жоан Фелипе, който не улучи вратата. При нарушението остана съмнение къде е играта с ръка - дали вътре или извън наказателното поле.

Секунди по-рано Тунчев засече с глава центриране от корнер, но Михайлов прояви невероятен рефлекс и спаси.

До края на двубоя гостите от София натиснаха Марек, но рядко застрашаваха домакинската врата.

Все пак в 82-ата минута ЦСКА можеше да получи и втора дузпа, но реферът остана безмълвен за нарушение на Пидев срещу Милисавлевич.

В 90-ата минута червените можеха да останат с човек по-малко, но реферът не вдигна втори жълт картон на Оршулич за нарушение срещу откъсващия се Бибишков.

В даденото от рефера 5-минутно продължение мач почти не се игра, тъй като футболистите на Марек наблегнаха на лежането по терена и лесно удържаха нулевото равенство.