Партизан разби Левски в тягостна атмосфера пред празни трибуни (галерия)

Левски загуби от Партизан с 66:98 в мач, в който баскетболните достойнства останаха на заден план. Двубоят бе белязан от безредици по трибуните, които доведоха до бой и доиграване на срещата без публика.

"Сините" остават на дъното в класирането с 1 победа и 7 поражения, докато Партизан вече е с равен баланс - 4 успеха и 4 загуби.
Партизан разби Левски пред празните трибуни на "Универсиада"

Партизан започна срещата със самочувствие и благодарение на агресивната си игра в защита бързо поведе с 2:10, което принуди Тити Папазов да вземе прекъсване. Последваха силни моменти на Павлин Иванов, който реализира 7 поредни точки, включително зверска забивка през човек, за да доближи своите до 9:11, преди Димитър Ангелов да изравни – 11:11. И двамата треньори завъртяха съставите си, но сърбите завършиха частта силно и поведоха с 14:21 след 10 минути.
След подновяването на играта, вече пред празни трибуни, гостите постепенно наложиха своята воля и бързо увеличиха преднината си до 10 точки – 17:27, след което не изпуснаха водачеството до почивката, когато водеха с 30:40.
Домакините не се предадоха и се върнаха в мача след две поредни тройки на Павлин Иванов, които бяха част от серия от 11-5, за да се стигне до 41:45. Българите се задържаха близо до сърбите в следващите минути, но гостите рязко вдигнаха оборотите, с което нарасна и разликата - 49:61. След 30 минути игра преднината на Партизан бе повече от комфортна - 53:68.
Партизан реши мача в своя полза в първите пет минути на последната част след серия от 20-4 за 57:88. Сръбският шампион доигра мача с лекота и наказваше всяка българска грешка, за да се стигне до крайното 66:98.

Павлин Иванов единствен завърши с двуцифрен актив за българския първенец - 20 точки.

Двама от високите играчи на Партизан се отличиха - Никола Милутинов и Джордже Гагич вкараха съответно 21 и 20 точки, докато Едо Мурич остана с 13.