Джокович не прояви милост и към Бердих, завършва годината като №1

Новак Джокович ще завърши годината като номер 1 в световната ранглиста. Това стана ясно, след като сърбинът записа безпроблемна победа с 6:2, 6:2 срещу Томаш Бердих (Чехия) в последния си мач от груповата фаза на заключителния "Мастърс" в Лондон. Така Ноле си заслужи място на 1/2-финалите в надпреварата и то след само 68 минути игра днес. Това е и 30-а поредна победа за Джокович на закрито.

Лидерът в световната ранглиста реализира пробиви за 1:0 и 3:0 и до края на първия сет нямаше никакви трудности срещу чешкия си опонент. Във втората част 27-годишният сърбин повтори упражението и след два пробива преднината му бе 4:0. Джокович приключи мача в своя полза след сервис-гейм на нула за 6:2.

Днешният успех на Новак е 17-и от 19 двубоя срещу Бердих. С трите си победи в турнира сърбинът завършва като победител в Група "А", а негов съперник на 1/2-финалите в Лондон ще бъде Кей Нишикори (Япония), който остана втори в Група "Б". Припомняме, че през тази седмица Джокович се справи с Марин Чилич (6:1, 6:1) и Стан Вавринка (6:3, 6:0).

"Напълно наясно съм, че да си номер 1 в света е едно от най-големите предизвикателства пред всеки тенисист. Чувството да завършвам сезона на върха на ранглистата е невероятно и съм изключително щастлив", каза Новак Джокович, след като получи трофея на ATP за №1 в света.