Безгрешен Джокович разпердушини Вавринка

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович постигна втора победа в група "А" на финалния турнир на ATP в Лондон. Сръбският тенисист изнесе истинска лекция на Стан Вавринка и го срази с 6:3, 6:0. Джокович игра на изключително високо ниво и много лесно прекърши съпротивата на шампиона от Australian Open.

Началото на двубоя с нищо не предвещаваше бързата развръзка. Вавринка поведе с 2:0 след ранен пробив, но след това загуби 16 от следващите 17 точки и общо пет поредни гейма. Джокович сервира за сета при 5:3 и след 43 минути игра поведе в резултата.

Загубата на първата част повлия много негативно на Вавринка и швейцарецът започна да допуска огромен брой непредизвикани грешки, които трупаха точка след точка в актива на Джокович. В крайна сметка сърбинът не даде нито гейм на своя съперник и приключи мача за малко повече от час.

Ако в последния си мач от групата Ноле победи и Томаш Бердих, той със сигурност ще завърши календарната година като водач в ранглистата. Вавринка пък ще срещне Марин Чилич, който вече има две загуби, в опит да се класира за полуфиналите.