Бердих се разправи с Чилич

Шампионът на US Open Марин Чилич претърпя второ тежко поражение в Група "А" на Финалния турнир на ATP. След като загуби с 1:6, 1:6 от световния №1 Новак Джокович в понеделник, днес хърватинът взе два гейма повече срещу чеха Томаш Бердих, отстъпвайки с 3:6, 1:6.

Чилич имаше 6 възможности за пробив, но не успя да спечели нито веднъж подаването на съперника си. Бердих пък реализира 4 пробива и се поздрави с шеста победа срещу хърватина в десетия мач между двамата.

Шестият поставен в схемата Бердих стартира мача с пробив, а след това поведе с 4:2. Чилич имаше две възможности за връщане на пробива и за изравняване на резултата, но не успя. В деветия гейм Бердих отново взе подаването на съперника си и първият сет приключи. Чехът изцяло доминираше във втората част и в нея даде на Чилич само един гейм. В първия си мач в групата Бердих взе само 2 гейма срещу шампиона на Australian Open Стан Вавринка - 1:6, 1:6.

По-късно днес Джокович играе с Вавринка.