Проблемите на Милан пред гола

Отборът на Милан стартира сезона ударно с две победи и общо реализирани осем попадения. Последвалите осем двубоя в Серия “А” головете за “росонерите” са 10, като сред тях един е автогол на Рафаел Маркес от Верона, а четири са на Кейсуке Хонда и по един за Адил Рами, Съли Мунтари, Джакомо Бонавентура, Найджъл де Йонг и Фернандо Торес.

Японецът има шест гола този сезон и е голмайстор на тима, след като е налаган на дясното крило от Филипо Индзаги. Последните три мача обаче и неговата форма падна. Останалите нападатели обаче тотално разочароват.

Милан - Ювентус 0:1 Джереми Менес подобно на отбора дебютира със супер игри срещу Лацио (3:1) и Парма (5:4) с три гола, след това започна да играе индивидуално. Нещо, което е пагубно за него и за отбора му, който мислеше, че в негово лице е намерил нов лидер след първите мачове. От осем срещи няма попадение, като головата му суша е от близо два месеца.

Милан надви Сан Лоренцо и спечели трофея Берлускони Интересното е, че легендарният голмайстор Индзаги не разчита на Джампаоло Пацини. Италианецът е доказан голаджия, но получава много малко поле за изява, като до момента има само 69 минути за пет срещи. През седмицата веднага демонстрира своя голов нюх и се разписа срещу Сан Лоренцо (2:0) в трофея “Луиджи Берлускони”.

Хонда измъкна Милан във Верона Въпреки това остава извън сметките. Там титуляр е Фернандо Торес. Испанецът има само един гол срещу Емполи (2:2) за осем мача и 487 минути на терена, който бе вкаран преди 45 дни.

Стефан Ел Шаарауи отново имаше проблем с контузия, като за седем мача и 450 минути още няма гол. Фараона не се е разписвал от февруари 2013 година срещу Интер (1:1) и вече 621 дни чака свое попадение.

Нбайе Нианг срещу аржентинците бе сред най-добрите, но с неговите 12 минути в две срещи за сезона също няма гол.

Неговият последен гол е от 20 април срещу Лориен с екипа на Монпелие в Лига 1, а оттогава са минали над 200 дни. Толкова време мина и от последния гол на Джампаоло Пацини срещу Ливорно на “Сан Сиро” – 19 април при класическото 3:0.

Преди седмицата жената на Пацо изригна срещу треньора, тъй като не дава възможност на мъжа и да се докаже. Въпреки това трудно ще бъде намерено място в схемата 4-3-3 за Пацини, независимо от неговите 106 гола в Серия "А" от 335 мача.

Феноменален мач между Парма и Милан 4:5 Бившият национал бе сред най-щастливите за смяната на Кларънс Зеедорф със СуперПипо, който бе сред идолите му и бе сигурен, че от него ще научи много за играта в наказателното поле на противника и ще подобри още повече играта си...

С днешната дата титуляр на върха на атаката е Торес, а негова алтернатива е Менес, а бъдещето на Пацини все по-далеч от "Джузепе Меаца".

Снимка: Getty Images/Guliver