Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Милан повали шампиона на Либертадорес и взе трофея "Берлускони" (видео+галерия)

Отборът на Милан надви носителя на Копа Либертадорес Сан Лоренцо с 2:0 и спечели трофея "Луиджи Берлускони" на "Сан Сиро". Головете за "росонерите" отбелязаха Джампаоло Пацини (30) и Джакомо Бонавентура (85) пред едва 5000 тифози по трибуните.

По този начин момчетата на Филипо Индзаги спечелиха за 13-и път трофея от 23 опита. За младия специалист това е втори трофей начело на Милан след "Тим Къп" през лятото, но за съжаление на тифозите на тима отборът е далеч от възможността да спечели истинските турнири, като Скудетото и Шампионската лига.

Милан надви Сан Лоренцо и спечели трофея Берлускони СуперПипо заложи на резервите си, тъй като остави някои от основните си играчи да починат преди важното гостуване на Сампдория в събота от 11-ия кръг на Серия “А”. Даниеле Бонера, Филип Мексес, Пабло Армеро, Марко ван Гинкел, Мбайе Нианг и Джампаоло Пацини, които не взимат редовно участие в мачовете на "росонерите" започнаха от първата минута. Стефан Ел Шаарауи, който трябва да възвърне формата си, също бе титуляр.

Бившият защитник на "росонерите" Марио Йепес пък водеше отбраната на аржентинците.

Милан надви Сан Лоренцо и спечели трофея Берлускони Домакините играха по-силно и напълно заслужено спечелиха. Първото попадение бе дело на Пацини, който засече центриране отляво на Рикардо Сапонара в 30-ата минута и от няколко метра откри с първия си гол за сезона. В края на първата част Йепес бе близо до гол във вратата на Кристиян Абиати, но топката бе избита в корнер.

Втората част започна с няколко положения за "росонерите". Първо Нианг удари гредата с удар от 20 метра в 53-ата минута, а в рамките на 180 секунди Лео Франко на два пъти спря Фараона с хубави спасявания. Адил Рами и Торес също пропуснаха отлични възможности.

Милан надви Сан Лоренцо и спечели трофея Берлускони Най-доброто положение за гостите бе в 79-ата минута, когато Бариентос удари гредата с хубав удар от границата на наказателното поле, а при добавката на празна врата резервата Каутеручио стреля над гредата вместо в празната врата за 1:1.

Пет минути по-късно Фернандо Торес стреля, Лео Франко отново изби, а Бонавентура при добавката донесе победата на Милан и с нея първа победа от 2011 година за клуба си.

13 - Милан (1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 2002, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2014)

10 - Ювентус (1991, 1995, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003, 2004, 2010, 2012)

МИЛАН - САН ЛОРЕНЦО 2:0

1:0 Пацини (30)