Шок на "Меаца"! Палермо подчини Милан с 2:0 (видео)

Палермо хвърли бомбата в 10-ия кръг на Серия А, надигравайки категорично Милан с 2:0 на "Джузепе Меаца". И двете попадения за гостите паднаха през първото полувреме, като първото беше автогол на Сапата в 23-ата минута. Само три минути по-късно Пауло Дибала удвои.

Милан се опита да упражни някакъв натиск в началните минути на втората част, но Палермо не изпусна контрола. Бившият армеец Ивайло Чочев беше в групата на Палермо за мача, но не влезе в игра.

Със загубата Милан пропусна отлична възможност да атакува третото място в Серия А. Любопитното е, че преди мача и двата тима бяха имали само по един мач без допуснат гол и то срещу един и същи съперник - последният в класирането Киево. Палермо обаче подобри постижението си и то срещу Милан на собствения му стадион.

Двубоят започна с поредна демонстрация на слабостите в защитата на Милан, които можеха да доведат до ранно попадение, но завърналият се като титуляр страж Диего Лопес спаси удара на Васкес.

В 13-та минута Милан стигна до първата си сериозна ситуация за гол. Жереми Менес изведе с отличен пас Андреа Поли пред вратаря, но футболистът на Милан беше притиснат от двама бранители и не успя да насочи добре топката към вратата. В 15-ата минута Фернандо Торес насочи опасно топката с глава, но тя мина близо до страничната греда. Близо до гол беше и Менес, който отправи опасен удар по земя в 21-ата минута, но отново не достигна малко точност.

Старата максима, че когато не бележиш, получаваш гол, получи потвърждение в 23-ата минута. Тогава след изпълнение на корнер Кристиан Сапата си отбеляза автогол.

Още в следващата атака Палермо стигна до нова голова ситуация, но Диего Лопес спаси отново отбора си от попадение. Лопес беше обаче безпомощен при последвалата втора атака, отново на Пауло Дибала, който преодоля Сапата и стреля неспасяемо в далечния горен ъгъл.

Палермо усети слабостта на Милан и създаде още няколко положения пред вратата на слисаните домакини и само отличните изяви на Диего Лопес спасиха вратата от ново попадение.

В края на полувремето Милан получи добра възможност да стигне до гол, след като беше отсъден пряк свободен удар на границата на наказателното поле за нарушение срещу Фернандо Торес, но ударът на Хонда попадна право в стената и до нищо опасно не се стигна.

През второто полувреме в игра за състава на Пипо Индзаги се появи Стефан Ел Шаарауи на мястото на Андреа Поли.

Влизането на италианския национал раздвижи за кратко играта на Милан, а в 53-ата минута и той самия пробва да отбележи, но хубавият му фалцов удар мина встрани от вратата на гостите.

Първоначалният импулс от влизането на Шаарауи обаче постепенно беше притъпен и играта се изравни. Милан така и не намираше начин да създаде голови опасности пред вратата на Палермо, който се бранеше много спокойно и опази желания резултат.