Челси подцени Марибор и за малко да си плати скъпо (видео)

Челси не успя да спечели гостуването си на Марибор в мач от Шампионската лига, завършвайки 1:1. Ремито обаче оставя тима начело в Група "G" с три точки преднина преди втория Шалке 04, който в другия двубой от вечерта загуби с 2:4 при гостуването си на Спортинг (Лисабон).

Словенският тим поведе в 50-ата минута чрез Ибраими, а Неманя Матич изравни в 73-ата минута. Четири минути преди края Еден Азар изпусна дузпа за лондончани. Тимът на Жозе Моуриньо обаче можеше и да си тръгне със загуба, ако в 60-ата минута, при 1:0 за Марибор, нападателят на домакините Лука Захович не беше пропуснал да вкара на празна врата от около 2-3 метра.

В предишния сблъсък между двата отбора Челси беше разгромил с 6:0 и това изглежда доведе до подценяване. Жозе Моуриньо отново даде шанс на вратата на Петер Чех за сметка на Тибо Куртоа, след като чехът пази и в предишния мач срещу словенския тим. Очаквано Дидие Дрогба започна на върха на атаката вместо Диего Коща. Гари Кейхил, Сесар Аспиликуета, Рамиреш и Оскар също получиха почивка за сметка на Кюрт Зума, Филипе Луис, Неманя Матич и Андре Шюрле. Така Специалния се опита да запази силите на някои за предстоящото дерби с Ливърпул в събота.

Словенците обаче здраво се опънаха на шампиона от 2012 г. и първото полувреме беше равностойно. Атаки имаше и пред двете врати, като най-деен за Челси беше Дидие Дрогба. В 14-ата минута Зума изби от голлинията удар на футболист на Марибор. Дрогба отговори с излизане сам срещу вратаря Ханданович в 28-ата минута, но не успя да вкара.

Моуриньо видя, че нещата не вървят и още на почивката направи двойна смяна, пускайки Коща и Оскар. Така Челси заигра с двама централни нападатели, но очакваният гол не падна в мрежата на домакините, а в тази на Чех. В 50-ата минута македонският национал Ибраими заби истински шедьовър, който "взриви" трибуните.

Пет минути по-късно Жозе направи и третата си смяна в лицето Рамиреш.

В 60-ата минута само късметът спаси гостите от второ попадение в тяхната врата. 18-годишният син на Златко Захович - Лука Захович, получи пас на няколко метра от мрежата, но шутира в аут, а беше останал самичък.

След това Челси определено наложи игрово предимство най-вече заради по-добрата си физика. В 69-ата минута Диего Коща поиска наказателен удар, но съдията прецени, че няма основание за такъв. След още две минути и Оскар настояваше за дузпа, но и този път реферът замълча. В тези минути испанският национал удари и греда.

Все пак логичното се случи в 73-ата минута, когато след корнер Матич продължи в мрежата отклонената от Джон Тери топка - 1:1.

Попадението само увеличи "глада" на англичаните за гол и те продължиха да натискат. В 80-ата минута Коща реализира след пас на Сеск Фабрегас, но беше маркирана засада.

Секудни по-късно Таварес беше близо до сензационен нов гол за Марибор.

В 85-ата минута Еден Азар нахлу в наказателното поле и беше спънат. Самият той се нагърби с изпълнението, но стреля много лошо и вратарят на домакините спаси.

До края словенците успяха да задържат равенството и така интригата в групата остава.

В следващия кръг на 25 ноември Спортинг приема Марибор, а Шалке 04 е домакин на Челси.