Миро Градинаров и Тулуза с първа загуба във Франция

Националът Мирослав Градинаров и неговият клуб Спасер (Тулуза) допуснаха първа загуба в шампионата на Франция - Лига АМ. Градинаров и съотборниците му паднаха в гостуването си на Нарбон с 0:3 (23:25, 20:25, 24:26) в мач от 4-ия кръг, който се игра пред 650 зрители в "Пале Дьо Травали".

Миро Градинаров бе резерва в тази среща и се появи в игра през втората част и остана на игрището и в началото на 3-ия гейм, като записа 2 точки (29% ефективност в атака, 40% перфектно и 40% позитивно посрещане). Най-резултатен за гостите бе Тибо Росар с 14 точки (2 блока), а Тревор Клевено добави още 12 точки (1 ас, 1 блок).

Американецът Джереми Дейно заби 18 точки (1 ас, 1 блок) за успеха на Сен-Незар, а Джон Вендт и Рафаел Мрожек добавиха по 14 точки.

Тулуза заема 4-то място във временото класиране с 8 точки. В следващия 5-и кръг Миро Градинаров и съотборниците му приемат Шомон на 8-и ноември.