И срещу финландската водка сме слаба ракия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Радостна новина! Кошмарното световно първенство по волейбол приключи за България!
Мондиал 2014: България - Финландия
Националите продължаха безличното си представяни и дори в последната си среща на Мондиал 2014 играха без никакво желание и дори и не загатнаха за своите възможности. Възпитаниците на Пламен Константинов паднаха катастрофално и от Финландия с 0:3 (18:25, 21:25, 18:25) в зала "Столеция" във Вроцлав пред 4154 зрители.
Българските волейболисти допуснаха 24 непредизвикани грешки и логично бяха напълно надиграни.
Загубата бе 6-та за България на СП в Полша и общо 4-а поред в Група F. Българските волейболисти завършиха Мондиал 2014 с едва 3 успеха - 3:0 над Мексико, 3:0 над Китай и 3:2 над Египет.
Така България остана на 14-то място в крайното подреждане, което е най-лошото класиране на мъжкия ни национален отбор на световно първенство.
Мондиал 2014: България - Финландия 0:3
Първият гейм на срещата България - Финландия започна по-добре за българите, които поведоха с 4:2 след атака през центъра на Теодор Тодоров и пусната топка на Данаил Милушев. Последва обрат за 6:5 за "Суоми" след грешка на Милушев и блокада на финландския разпределител Мико Еско. Техническата пауза пък дойде при минимална преднина за финландците - 8:7 след грешка от сервис на Милушев. Последваха нова грешка на "трикольорите" и контра на Оли Кунари и 10:7. Разликата се запази до 16:13 след нова грешка от сервис на Дани Милушев. Последва контра блок-аут на Оли Кунари - 17:13 и тайм-аут за Пламен Константинов. Въпреки това, преднината на Финландия стана 19:13 след неразбирателство в българския тим и контра през центъра на Мати Ойванен. Резултатът стана 22:14 след блокада на Мати Ойванен и атака в аут на Милушев. В крайна сметка момчетата на Туомас Самелвуо спокойно взеха гейма с убедителното 25:18 след блок-аут на Урпо Сивула.
Втората част тръгна отлично за волейболистите на "Суоми", които бързо дръпнаха с 3:0 след блокада и контра на Урпо Сивула и грешка в атака на Дани Милушев. Разликата нарасна леко при 5:1 след ас на Оли Кунари. Първото техническо прекъсване пък дойде при 8:4 за Финландия след нова успешна атака на Сивула. "Лъвовете" успяха да изравнят веднага при 8:8 след атака през центъра на Теодор Тодоров и две грешки на финландците. Равенството се запази до 10:10, след което Финландия отново дръпна при 12:10 след добри изяви на Сивула и Кунари. Разликата стана 15:12 след контра блок-аут на Сивула, а техническата пауза дойде при 16:13 за финландците след поредна атака на Сивула. "Трикольорите" стигнаха до ново равенство при 17:17 след атака на Цветан Соколов, който влезе в игра в края на втория гейм на мястото на Светослав Гоцев като център, отлична блокада на българския разпределител Андрей Жеков и силен ас на Дани Милушев. Прекъсването за Туомас Самелвуо даде ефект и играчите му отново поведоха с 20:17 след грешка от сервис на Милушев и технични отигравания в атака на Кунари и Сивула. Преднината на финландските волейболисти стана 22:18 след блок на Анти Силтала и втори тайм-аут за Пламен Константинов. Независимо от това, Финландия затвори гейма в своя полза при 25:21 след техничен блок-аут на Силтала и поведе с 2:0.
И третия гейм стартира отлично за Финландия, която поведе с 4:1 след атака на Анти Силтала, ас на Оли Кунари и грешка при мрежата на Теодор Тодоров. До техническата пауза резултатът стана 8:4 след атака през центъра на Юка Лехтонен. Българите намалиха леко до 9:7 след атака на Цецо Соколов и ас на Мирослав Градинаров. "Суоми" си върна преднината при 13:9 след атака на Анти Силтал, а след даже я увеличи до 10:16 след две отлични изяви на Оли Кунари. Резултатът стана 18:11 след атака в аут на влезлия като резерва Тодор Алексиев, което накара Пламен Константинов да вземе тайм-аут. Въпреки това, момчетата на Туомас Самелвуо запазиха предимството си до 22:15 след технично пускане на Урпо Сивула, след което Финландия спечели без проблеми гейма с 25:18 след сервис в мрежата на Соколов, а с това и мача с 3:0.
Цветан Соколов стана най-резултатен за България с 11 точки (1 блок, 55% ефективност в атака), а Николай Пенчев добави 9 точки.
За Финландия се развихри Урпо Сивула с 22 точки (2 блока), а Оли Кунари добави още 10 точки (1 ас).
БЪЛГАРИЯ - ФИНЛАНДИЯ 0:3 (18:25, 21:25, 18:25)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 1, Данаил Милушев 5, Мирослав Градинаров 3, Тодор Скримов 2, Теодор Тодоров 6, Светослав Гоцев 4 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Божилов, Тодор Алексиев 2, Николай Пенчев 9, Цветан Соколов 11)
Старши-треньор: Пламен Константинов
ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 4, Урпо Сивула 22, Оли Кунари 10, Анти Силтала 6, Мати Ойванен 5, Юка Лехтонен 3 - Лаури Керминен-либеро (Ееми Тервапорти)
Старши-треньор: Туомас Самелвуо

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ФИНЛАНДИЯ 0:3 - ТУК!!!