Бездушно! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на България допуснаха 5-та загуба на световното първенство в Полша, след като играха изключително бездушно срещу тима на Куба, който е със средна възраст 21 години. Възпитаниците на Пламен Константинов паднаха от латиноамериканците с 0:3 (23:25, 18:25, 28:30) в зала "Стулеция" във Вроцлав, но не показаха никаква мотивация да спечелят двубоя, който можеше да ги изкачи поне малко по-нагоре в крайното класиране на Мондиал 2014.
Националите с позорна загуба от Куба
Утре България излиза срещу Финландия в последния си двубой на СП в Полша от 17,40 часа.
България поведе с 6:2 в началото на мача срещу Куба след атака на Тодор Скримов. Османи Уриарте намали до 5:7. Троен български блок доведе до 8:5 при първото техническо прекъсване. Николай Пенчев атакува в аут и 8:8. България поведе с 12:10. Хавиер Хименес успя да израви при 12:12. Светослав Гоцев завърши едно много дълго разиграване за 13:12. Андрей Жеков пусна технично топката в полета на Куба за 14:13. Андрей Жеков би сервис в мрежата и Куба поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Кубинците успяха да поведат с 19:17 и Тодор Алексиев замени Тодор Скримов. 17-годишният Феликс Емилио Чапман заби ас за 20:17 за Куба. Пламен Константинов взепрекъсване за България. Мощна атака на Данаил Милушев учели Осория в главата за 19:21. Светослав Гоцев съумя да намали с атака през центъра до 20:21. Родолфо Санчес взе прекъсване за Куба. Хавиер Хименес успя да завърши атака на Куба след няколко страхотни спасявания на българските волейболисти в защита – 20:22. Османи Уриарте атакава мощно за 23:21. Алфонсо Абрахан изпълни сервис в аут – 22:23. Андрей Жеков би силен сервис, след който Масиас сгреши – 23:23. Жеков би сервис в аут 23:24. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Куба успя да реализира своята атака и спечели първата част с 25:23.
Куба поведе с 4:1 и Пламен Константинов замени Данаил Милушев с Цветан Соколов. Тодор Алексиев игра с блокаут за 2:6. Исбел Меса направи резултата 7:3. Николай Пенчев намали до 4:7. Андрей Жеков би сервис в мрежата и Куба поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване. Куба дръпна с 12:6 и Пламен Константинов взе прекъсване. Добромир Димитров замени Андрей Жеков. България намали до 9:14. Куба поведе с 16:9 при второто техническо прекъсване. Хавиер Хименес атакува над тройна българска блокада – 17:10 за Куба. Цветан Соколов атакува в аут – 10:18. България намали до 14:20. Пламен Константинов взе ново прекъсване за България. Ас на Тодор Скримов – 15:20. Родолфо Санчес взе прекъсване за Куба. Тодор Скримов заби втори силен сервис, след който блокада на Светослав Гоцев донесе 16:20. Ливан Осория хвана на блок Тодор Алексиев – 16:22. Куба спечели втория гейм с 25:18.
Куба поведе с 3:1 в началото на третата част. Цветан Соколов намали до 2:3. България изравни при 3:3. Хавиер Хименес отново изведе Куба напред 4:3. Цветан Соколов изравни за 4:4 с блокаут. Осория отново изведе Куба напред при 6:5. Теодор Тодоров изравни с атака през центъра – 6:6. Куба успа да дръпне с 8:6 при първото техническо прекъсване. България изравни при 10:10 и успя да поведе с 12:11. Тройна българска блокада спря атака на Хименес – 13:11. Родолфо Санчес взе прекъсване за Куба. България успя да поведе със 17:13 и това принуди селекционера на латиноамариканците да вземе второто си прекъсване. Феликс Емилио Чапман хвана на блок атака на Теодор Тодоров – 19:17. Мирослав Градинаров не можа да прехвърли мрежата при атака – 19:18. Атака на Теодор Тодоров – 20:18. Цветан Соколов даде аванс от 21:19. Цецо Соколов би сервис в мрежата – 21:20. Роландо Сепеда атакува над тройната българска блокада – 21:21. Блокаут на Тодор Алексиев – 22:21. Блок на Светослав Гоцев – 23:21. Роландо Сепеда намали до 22:23. Османи Уриарте изравни при 23:23. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Цветан Соколов изведе България до геймбол при 24:23. Исбел Меса изравни до 24:24 с атак апрез центъра. Блокаут на Цветан Соколов – 25:24. Куба изравни при 25:25. Пайп на Тодор Алексиев и 26:25 за България. Роландо Сепеда изравни при 26:26. Цветан Соколов надигра технично тройна кубинска блокада – 27:26. Османи Уриарте изравни при 27:27. България стигна до 4-ия геймбол след атака Тодор Алексиев при 28:27. оландо Сепеда отново изравни – 28:28. Носена българска топка изваде Куба до мачбол при 29:28. Куба спечели третата част с 30:28 и мача с 3:0 гейма.
Най-резултатни за българския тим станаха влезлите като резерви Цветан Соколов (44% ефективност в атака) и Тодор Алексиев (53% ефективност в атака) със скромните 11 и 9 точки. За кубинците Османи Сантяго Уриарте заби 19 точки (68% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане) за победата.
БЪЛГАРИЯ - КУБА 0:3 (23:25, 18:25, 28:30)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 5, Данаил Милушев 4, Тодор Скримов 3, Николай Пенчев 2, Теодор Тодоров 6, Светослав Гоцев 7 - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Алексиев 9, Мирослав Градинаров 3, Цветан Соколов 11, Добромир Димитров)
Старши-треньор: Пламен Константинов
КУБА: Леандро Масиас, Османи Сантяго Уриарте 19, Ливан Осория 8, Хавиер Ернесто Хименес 9, Исбел Меса 7, Феликс Емилио Чапман 9 - Кейбел Гутиерес-либеро (Иновел Ромеро, Абрахан Алфонсо, Давид Фиел, Рикардо Норберто Калво)
Старши-треньор: Родолфо Санчес.

Снимки: FIVB.ORG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - КУБА 0:3 - ТУК!!!