Възходът на Нюкасъл продължава, испанец с гол-шедьовър (видео)

Тимът на Нюкасъл Юнайтед продължи с отличното си представяне в английската Висша лига в последните месец и половина и регистрира четвърта поредна победа след успех с 2:0 при гостуването си на Уест Бромич на "Дъ Хоутърнс". Възпитаниците на Алън Пардю надиграха съперника си и заслужено стигнаха до трите точки, които ги изкачиха на седмата позиция в класирането, вече само на две точки от четвъртото място. Айосе Перес откри резултата с много красиво попадение малко преди почивката. Испанският таран на "свраките" прати топката в мрежата на Бен Фостър с пета от точката на дузпата. След почивката Фабрисио Колочини удвои аванса на гостите и на практика подпечата техния успех.

Новоизпеченият национал на Уест Бромич Саидо Берахино бе най-близо до гола за домакините, след като преди почивката пред него се откри отлична възможност да изведе отбора си напред в резултата. Той обаче не успя да се възползва от този шанс, а малко по-късно Айосе Перес откри в полза на гостите с техничното си изпълнение.

След почивката амбициите на домакините за нещо повече от този мач бяха убити от аржентинския капитан на Нюкасъл Фабрисио Колочини, който бе оставен непокрит в наказателното поле на съперника при центриране на Дарил Янмаат и с удар в далечния ъгъл с глава матира за втори път Бен Фостър, оформяйки крайното 0:2.

Поражението остави "дроздовете" на 13-а позиция в класирането със също толкова точки. Техният днешен съперник има три повече след четвъртия си пореден успех в шампионата и вече е на седмото място.