Волфсбург в по-силна серия от Байерн (видео)

Волфсбург с лекота надигра Хамбургер ШФ с 2:0 у дома в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата и вече има шест поредни победи за първенство, в каквато серия не се намира дори шампионът и лидер Байерн (Мюнхен). Така тимът на Дитер Хекинг запазва разликата с баварците от 4 точки и е пред Борусия (Мьонхенгладбах), който тази вечер играе с Борусия (Дортмунд). "Шпортферайн" се оказа обикновен спаринг-партньор и вече има шест загуби. Гостите не успяха да се възползват дори от факта, че само преди три дни "вълците" имаха мач в Лига Европа.

Волфсбург поведе в 27-ата минута след заучено изпълнение на ъглов удар, при което Кевин де Бройне засече от границата на наказателното поле, а след това топката беше отклонена от Ивица Олич, за да изненада Ярослав Дробни - 1:0.

Вторият гол падна в 64-ата минута и в основата му отново беше Де Бройне. Младият белгиец пое топката още от своята половина и след бърза контраатака изведе Аарон Хънт сам срещу вратаря за 2:0. За бившия капитан на Вердер (Бремен) това е трето попадение за седмицата, след като той се разписа на два пъти и срещу Краснодар четвъртък.

След паузата за мачовете на националните отбори Волфсбург го очаква тежко гостуване на Шалке 04, а Хамбургер приема Вердер.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!