Ново фиаско за Левски, “сините” разбити от екзекутора на ЦСКА за Купата (видео+галерия)

Отборът на Левски претърпя ново фиаско. Само няколко дни след поражението с 0:3 от ЦСКА, “сините” катастрофираха и в Монтана. Лидерът в “Б” група победи заслужено с 2:0 своя именит съперник в първи осминафинал за Купата на България на стадион “Огоста”. Така в рамките на един месец и двата гранда на родния футбол преклониха глава пред състава на Ферарио Спасов.

Головете във вратата на Кристиян Наумовски бяха дело на Сергей Георгиев (42) и Иван Минчев (57), като преди това Янко Ангелов удари греда в 15-ата минута. Домакините имаха още няколко възможности да постигнат още по-голям резултат при историческата си първа победа в историята срещу Левски след 17 мача.

Срещата-реванш е на трети декември на стадион "Георги Аспарухов", но столичани трябва да надскочат себе си и да покажат съвсем различна продукция от последните, за да отстранят своя противник.

Монтана - Левски Треньорът на гостите Георги Иванов гласува доверие на юношите Галин Ташев, Мики Орачев, Радослав Цонев и Божидар Краев. Освен това направи 10 промени за разлика от тежката загуба в дербито. Единствено Борислав Стойчев е сред титулярите. Спасов заложи на четирима “сини” юноши, а звездите Мирослав Антонов и Здравко Лазаров останаха на пейката.

Първата опасност в мача бе в 6-ата минута, когато Амари стреля от малък ъгъл, но Ивайло Василев изби в корнер.
В 15-ата минута Янко Ангелов с хубав удар от над 23 метра удари горната греда на Кристиян Наумовски.
Капитанът на гостите Мирослав Иванов пропусна уникална възможност. Шуменският Деко от три метра с левия крак прати топката в аут след подаване на Амари.
Десният бек Георги Пашов проби през четирима бранители на гостите и стреля опасно в 32-ата минута встрани от вратата на Левски.
Десет минути по-късно Сергей Георгиев се разписа за Монтана. Той бе точен с удар отблизо, след като Иван Минчев открадна топката от Радослав Цонев и хвана защитата на гостите неподготвена.
Секунди по-рано играчите на Ферарио Спасов искаха дузпа за игра с ръка на Стойчев, който неволно отклони кълбото след удар с глава на Георгиев.
До края на първата часто домакините отправиха още един удар.
Второто полувреме започна със спасяване на Наумовски, а в 57-ата минута Монтана стигна до втори гол. Нова грешка в центъра на терена на Ради Цонев позволи на Ерик Почански да изведе Иван Минчев отляво, който при опита си да центрира прати топката в мрежата за 2:0.
Гонзо моментално смени Цонев и Иванов с Владимир Гаджев и Мигел Бедоя, а ядосаните фенове на гостите хвърлиха около 15-20 бомбички. Антонио Аниете замени Домовчийски в 66-ата минута.
Въпреки това домакините бяха близо до трети гол. Почански стреля силно, но Наумовски изби в 68-ата минута. Опитните Антонов и Лазаров също се появиха в игра.
Гостите нямаха идея как да стигнат до гол, докато домакините играеха за всяка топка и накрая дори страничният съдия Димитър Димитров ги спря с две доста спорни засади. Здравко Лазаров пък в 90-ата минута можеше да направи резултата класически, но Наумовски спаси.
Феновете на Левски, естествено, изпратиха своите играчи с освирквания и скандирания: "Срам сте за Левски" веднага след последния съдийски сигнал.