Дортмунд се провали за пореден път (видео)

Трагичното представяне на Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата продължи с четвърта поредна загуба, а след седмица предстои дерби с Байерн в Мюнхен. Този път отборът на Юрген Клоп отстъпи у дома с 0:1 от Хановер 96 в среща от 9-ия кръг и се намира точно над изпадащите в класирането. Хироши Кийотаке реализира единствения гол в 61-ата минута от пряк-свободен удар. Така "жълто-черните" имат само 1 точка от последните си шест мача за първенство, докато в същото време в Шампионската лига газят наред и имат само победи.

Днес Борусия не игра толкова слабо, но пропусна положенията си, а след попадението на "96" се срина. Клоп реши да остави на пейката Чиро Имобиле и Шинджи Кагава, като ги пусна на терена едва към края на двубоя. Много силно се представи вратарят на гостите Рон-Роберт Цийлер, който спаси всичко. В 18-ата минута и напречната греда му помогна след силен удар на Матс Хумелс с глава.

Ключова намеса националът направи и в 55-ата минута, когато от няколко метра парира голов изстрел на Марко Ройс. Шест минути след това японецът Кийотаке находчиво насочи топката от фал и Роман Вайденфелер се оказа безпомощен - 0:1.

След гола играта на вестфалци стана разпиляна и това даде възможност на Хановер 96 да атакува често. Наложи се стражът на Борусия да спасява мрежата си след опасни излизания срещу него на Леонардо Битенкурт и Хоселу.

В 82-ата минута съдията подмина игра с ръка на Сократис в наказателното поле. Минута преди края халфът на гостите Джейхун Гюлселям беше изгонен за втори жълт картон.

С тази победа Хановер 96 прекъсна своята негативна серия от три последователни поражения. След седмица на Борусия предстои възможно най-тежката среща - с Байерн на "Алианц Арена", докато Хановер се изправя срещу Айнтрахт (Франкфурт) у дома.