Кошмарът продължава - Борусия (Д) с трета поредна загуба (видео)

Кошмарното представяне на Борусия (Дортмунд) в германското първенство продължава. "Жълко-черните" загубиха с 1:2 гостуването си на Кьолн в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Воденият от Юрген Клоп тим записа трета поредна загуба в шампионата и в последните си пет срещи има едно равенство и четири поражения. Последната победа на дортмундци в Бундеслигата е от 13 септември, когато "жълто-черните" надиграха с 3:1 у дома Фрайбург.

Днес играта на Борусия в атака отново не се получаваше, а досадни грешки доведоха до двата гола във вратата на Роман Вайденфелер. В първите минути Чиро Имобиле и Марко Ройс пропуснаха добри възможности за гол за Борусия, а в 32-ата отново Ройс не съумя да реализира, след като получи топката в противниковото наказателно поле.

В 40-ата минута "козлите" излязоха напред в резултата след неориенитарана игра на дортмундци в отбрана. Халфът Кевин Фогт се озова очи в очи с Вайденфелер и с хладнокръвен удар преодоля опитния страж за 1:0.

Три минути след почивката италианският нападател Чиро Имобиле възстанови равенството. След бърза контраатака Имобиле получи топката в много удобна позиция за отбелязване на гол в наказателното поле на домакините и с техничен удар преодоля стража Тимо Хорн. Три минути след това Ройс имаше възможност да вкара гол за 1:2 от воле, но не успя да го стори. В 71-ата минута пък защитникът на Борусия Сократис бе близо до попадение с удар с глава след центриране от корнер, но не уцели вратата.

Стигна се до 74-ата минута, когато при едно центриране Вайденфелер по нелеп начин се размина с топката и оставеният сам на празна врата Симон Цолер нямаше какво друго да направи освен да вкара за 2:1. Голът се оказа победен и Кьолн прибави три ценни точки към актива си.

"Козлите" заемат 10-о място в класирането с 9 точки, докато Борусия (Дортмунд) се намира на незавидната 14-а позиция с едва 7 точки.