Уест Хам закова К.П.Р. на дъното (видео)

Отборът на Уест Хам постигна втора победа в последните си три мача в английския елит, след като победи с 2:0 Куинс Парк Рейнджърс в лондонско дерби на "Болейн Граунд". По този начин възпитаниците на Сам Алърдайс заковаха на последното 20-о място своя днешен съперник. Недъм Онуа откри резултата след пет минути игра, забивайки топката в собствената си мрежа след центриране от корнер. През втората част пък Диафра Сако удвои аванса на домакините след пас от страна на Джеймс Томкинс и с това подпечата победата на "чуковете".

С успеха, който е трети за сезона, Уест Хам стана един от четирите отбора с 10 точки от началото на първенството и се намира в най-предната позиция от тези четири състава - на седмо място. Куинс Парк Рейнджърс пък затвърди лошата форма, в която се намира и е спечелил само една точка в последните си четири мача.

Интересен е фактът, че това е първият мач от началото на сезона за Уест Хам, в който възпитаниците на Големия Сам не допускат гол в своята врата. Гостите пък допуснаха четвърта поредна загуба далеч от дома, което означава, че все още отборът на Хари Реднап не е завоювал нито една точка извън своя "Лофтъс Роуд". Те имаха няколко възможности да отбележат гол, но днес Адриан дел Кастийо спаси опасни удари на Нико Кранчар и Чарли Остин.