Неделев помогна за изненадващ успех над лидера

Българският национал Тодор Неделев игра 65 минути за втория отбор на Майнц 05 при изненадващата победа с 2:1 над Веен (Вийзбаден) като гост в среща от първенството на Трета лига в Германия. Успехът дойде противно на очакванията, тъй като преди този кръг Майнц II беше сред изпадащите, а съперникът му е лидер в класирането. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) започна като титуляр и помогна на своите да поведат с 2:0 още до средата на първото полувреме чрез Дамиан Росбах и Деванте Паркър. Домакините върнаха единия гол едва пет минути преди края след точен изстрел на Тобиас Яницке.

Другият българин в третото ниво на германския футбол - Едисон Йорданов, записа цял мач при 2:2 на Борусия (Дортмунд) II в домакинството на Оснабрюк.  "Жълто-черните" успяха да изравнят за 2:2 с попадение в продължението на мача.

И докато Майнц 05 II съумя да изплува от зоната на изпадащите, то отборът на Йорданов остава под чертата.