Грузия разгроми аутсайдера Гибралтар (видео)

Грузия записа първи точки в квалификациите за Евро 2016. Грузинците разгромиха Гибрлатар с 3:0 на "Ещадио Алгарве" във Фаро-Луле. След двете загуби на старта, гостите се нуждаеха от положителен резултат и бързо взеха нещата в свои ръце. Още в 9-ата минута Николас Гелашвили откри резултата, а в 19-ата Жано Ананидзе изведе Торнике Окриашвили на стрелкова позиция и той не сбърка.

До почивката удар на Чантурия срещна гредата, а след нея Джаба Канкава оформи класическия успех на Грузия.

В класирането в група "D" грузинците са на 5-о място с 3 точки. Водят Полша и Ейре с по 7, а Германия и Шотландия имат по 4. Гибралтар е с нулев актив.

ГИБРАЛТАР - ГРУЗИЯ 0:3 (0:2)
0:1 Гелашвили (9)
0:2 Окриашвили (19)
0:3 Канкава (69)