Полша и Шотландия не се победиха в голово шоу (видео)

Полша не можа да се възползва от инерцията след сензационната победа над Германия с 2:0 и стигна само до 2:2 в домакинството си на Шотландия. Двата отбора направиха много зрелищен мач и до последно преследваха трите точки. Кристоф Мачински и Аркадиуш Милик се разписаха за Полша, а Шон Малоуни и Стивън Нейсмит бяха точни за гостите.

По-рано през годината поляците загубиха от същия съперник в контрола, но сега бяха в ролята на фаворит след историческия успех над Германия. Селекционерът Адам Навалка заложи на двама чисти нападатели в лицето на звездата Роберт Левандовски и Аркадиуш Милик, който отбеляза един от головете срещу Бундестима. За Шотландия в атака си партнираха Стивън Нейсмит и Стивън Флетчър.

Домакините започнаха със самочувствие и много бързо откриха резултата. В 12-ата минута Кристоф Мачински се възползва от груба грешка на десния бек на "гайдарите" Алън Хътън и с прецизен удар прати топката във вратата. Радостта на поляците не продължи дълго и само шест минути по-късно Шон Малоуни изравни. Голът беше изработен от Икечи Ания, който намери Малоуни и последният не се поколеба да простреля Войчех Шчесни.

До края на полувремето "Дружина полска" притисна съперника, но Дейвид Маршал спаси опасни удари на Аркадиуш Гловацки и Камил Гросицки. Гостите пък отвърнаха с коварен изстрел на Флетчър, преминал покрай вратата.

В началото на втората част поляците отново се настаниха в противниковата половина, но в 57-ата минута бяха изненадани. Джеймс Морисън центрира от фаул, а Стивън Неймсит изпревари Лукаш Пишчек и даде аванс на Шотландия. В следващите минути Малоуни пропусна да реши всичко с трети гол, а домакините се хвърлиха в неспирни атаки и четвърт час преди края Милик вкара за 2:2 след асистенция на Артур Йеджейчик. В края на мача Полша можеше да стигне до пълен обрат, но удар на Себастиан Мила се отби от гредата.

Равенството остави поляците на върха в групата със 7 точки, колкото е активът и на Ейре. По 4 точки имат Ейре и Германия.

ПОЛША - ШОТЛАНДИЯ 2:2 (1:1)
1:0 Мачински (12)
1:1 Малоуни (18)
1:2 Нейсмит (57)
2:2 Милик (76)