Безредици прекратиха евроквалификацията между Сърбия и Албания (видео+галерия)

Мачът между Сърбия и Албания от квалификациите за Евро 2016 бе прекъснат малко преди почивката, след като съдията Мартин Аткинсън прецени, че ситуацията на терена не е безопасна.

Някъде около 43-ата минута на мача при резултат 0:0 на терена се появи квадракоптер, на който бе закачено албанско знаме с призив за Велика Албания. Това разбира се вбеси феновете на домакините и те започнаха да хвърлят предмети по терена. Прекратеният мач между Сърбия и Албания

Александър Митрович от сърбите успя да хване знамето и да го премахне, но в отговор играчите на Албания се опитаха да го вземат от ръцете му, което от своя страна предизвика сблъсъци между футболистите на терена. Допълнително на игрището нахлуха няколко фена, които обаче бяха веднага изкарани от полицаите.

След близо половин час прекъсване сърбите се появиха отново на терена, но не и албанците, при което стана ясно, че мачът няма да бъде доигран днес. Все още няма официална информация, но вероятната причина за това е, че играчите на гостите не са пожелали да излязат на терена, тъй като са се страхували за сигурността си.