Ман Сити превзе "Вила парк" с два късни гола (видео)

Отборът на Манчестър Сити постигна втора поредна победа като гост в английската Висша лига, след като надви Астън Вила с 0:2 на неговия "Вила Парк" с късни голове на Туре Яя и Серхио Агуеро. Възпитаниците на Мануел Пелегрини играха по-добре от своите домакините през почти целия мач, но пропуснаха редица положения преди да отбележат головете си. Туре Яя откри резултата осем минути преди края, докато попадението на Агуеро падна в 88-ата минута. Успехът доближи "гражданите" на две точки от лидера Челси с 14 точки в актива на шампионите. Лондончани обаче имат и мач по-малко от шампионите. Астън Вила пък се срина до седмото място в класирането, след като днешното поражение бе трето поредно за бирмингамци след тези от Арсенал и Челси.

Гостите поведоха в резултата с късен гол на Туре Яя. Халфът на Ман Сити откри резултата в 82-ата минута след самостоятелен рейд и красив удар покрай Брад Гузан от границата на наказателното поле. Шест минути по-късно Агуеро с топовен удар опъна за втори път мрежата на домакините след добър извеждащ пас на Джеймс Милнър.

Бранителят на Манчестър Сити Александър Коларов имаше възможност да открие резултата за своя отбор още в 10-ата минута на визитата на Астън Вила. Той тресна гредата зад Брад Гузан, след като негов мощен изстрел бе отклонен от защитник на домакините и преодоля американския вратар, но срещна десния стълб зад гърба му.

След това положение играта се поуспокои до финалните минути на първата част, когато Манчестър Сити отново натисна масирано и създаде три много чисти положения за гол, които обаче бяха спасени от бранителите пред Гузан. В едната ситуация Али Сисоко изчисти от голлинията удар на Един Джеко, с което предотврати сигурен гол в своята врата.

През втората част двата отбора заиграха още по-открито и положения имаше и пред двете врати. Серхио Агуеро тресна гредата за Манчестър Сити, докато Андреас Вайман не успя да вкара останал очи в очи с Джо Харт. Така се стигна до последните десетина минути от срещата, в които Ман Сити реши нещата в своя полза. Първо Туре Яя даде аванс на гостите, а след това и Серхио Агуеро подпечата победата на своя отбор с мощен удар от границата на наказателното поле.