Арсенал и Тотнъм не успяха да определят кой владее Северен Лондон

Отборите на Арсенал и Тотнъм не се победиха в дербито на Северен Лондон и завършиха наравно 1:1 в двубоя помежду си на "Емиратс". И двете попадения паднаха след почивката, като гостите бяха тези, които откриха резултата чрез Насер Шадли, но домакините възстановиха равенството с гол на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Преди почивката гостите бяха по-активният отбор на терена и създадоха повече опасности пред вратата на съперника. Емануел Адебайор и Ерик Ламела бяха близо до това да открият резултата, но не успяха да се възползват от положенията, открили се пред тях. Играта на домакините пък бе разстроена от двете принудителни смени, които те трябваше да направят, като от игра още преди почивката излязоха Микел Артета и Аарън Рамзи.

Насер Шадли даде преднина на гостите малко след почивката. Матийо Фламини загуби топката в средата на терена и от грешката му се възползва Кристиян Ериксен, който подаде към Ерик Ламела. Аржентинецът напредна и подаде към Шадли, който с прецизен диагонален удар матира Войчех Шчесни за 0:1.

Последваха добри минути за Тотнъм, в които гостите имаха възможности да удвоят аванса си, но не стигнаха до втори гол. Така постепенно Арсенал изравни играта и започна да създава голови ситуации пред Юго Лорис.

В 74-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн възстанови равенството от непосредствена близост. Ерик Ламела сбърка в собствената си половина и позволи на домакините да осъществят атака. При нея няколко футболисти на Арсенал се разминаха с топката, но тя стигна до Окслейд-Чембърлейн, който от 3-4 метра опъна мрежата на гостите с мощен удар.

До края на срещата и двата тима продължиха да търсят победния гол, но Алексис Санчес за домакините и Емануел Адебайор за Тотнъм пропуснаха да вкарат гол, който със сигурност щеше да донесе победата за техния тим. В крайна сметка съперниците разделиха точките, като "артилеристите" събраха 10 в актива си и заемат четвъртото място, докато Тотнъм е осми с 8.