Лидерът Челси без проблеми срази Астън Вила

Лидерът в класирането на английската Висша лига се справи по безапелационен начин с Астън Вила, побеждавайки го с класическото 3:0 на своя "Стамфорд Бридж". Възпитаниците на Жозе Моуриньо се поздравиха с победата след значително по-добра игра от своя съперник и с трите точки продължават да са едноличен лидер в класирането на Висшата лига с 16 точки. Астън Вила пък регистрира втора поредна загуба с 0:3 в рамките на две седмици след поражението със същия резултат от Арсенал.

Оскар откри резултата за домакините още в седмата минута на двубоя след добавка от няколко метра. Брад Гузан отрази удар на Вилиан, но топката попадна в краката на Оскар, който отблизо прати топката в мрежата за 1:0. До края на първото полувреме домакините имаха възможности да увеличат аванса си, но не го сториха.

За сметка на това в 59-ата минута Диего Коща заби дежурния си гол за 2:0 след центриране на Сесар Аспиликуета и удар от 6-7 метра. Така той вече има зад гърба си цели осем гола в първите си шест мача за Челси в английския шампионат, което е второто най-добро постижение за нападател в историята на английския футбол. Крайното 3:0 в полза на "сините" от Лондон оформи игралият отлично през цялата среща Вилиан, който също получи възможност да отбележи "лесен" гол, след като Брад Гузан с мъка отрази удар на Диего Коща, но топката остана в наказателното поле пред него и Вилиан бе най-бърз, за да оформи класическата победа на домакините.

По този начин отборът на Жозе Моуриньо показа, че особено пред собствена публика няма проблеми с отбелязването на голове и вече е нанизал 19 попадения в противниковите врати, което е по повече от 3 попадения средно на мач. Астън Вила пък се свлича в таблицата, която за кратко дори оглавяваше и вече е на пето място с 10 точки.