Уест Хам, Лестър и Бърнли аут от Купата на Лигата, Бодуров игра три минути при победа на Фулъм

Елитните Уест Хам, Бърнли и Лестър напуснаха турнира за Купата на Лигата на Англия още във втория кръг. "Чуковете" от Лондон отстъпиха драматично у дома пред Шефийлд Юнайтед с 4:5 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима си размениха по едно попадение, а в продълженията голове нямаше. Диафра Сако изведе Уест Хам напред в 40-ата минута, но в 58-ата Уинстън Рийд си отбеляза автогол.

Лестър загуби от Шросбъри на свой терен с 0:1 след гол на Манган в 38-ата минута, а Бърнли претърпя поражение със същия резултат като домакин от Шефийлд Уензди. Тук единственото и победно попадение в двубоя бе отбелязано от Нухио в 78-ата минута.

Другите елитни отбори, които играха във вторник вечерта, продължават напред. Кристъл Палас разби с 3:0 като гост Уолсол с хеттрик на Дуайт Гейл (7, 25, 41). Гол на Бафетимби Гомис в 22-ата минута пък донесе победата на Суонзи с 1:0 у дома срещу Родъръм. Саутхамптън надделя с 2:0 над Милуол като гост с попадения на Джак Корк (53) и Грациано Пеле (90+3). Автогол на Еган в 25-ата минута пък донесе успеха на Нюкасъл с 1:0 на терена на Джилингам. Уест Бромич пък излъга гостуващия Оксфорд Юнайтед със 7:6 след дузпи. В редовното Мълинс от Оксфорд си отбеляза автогол (29), а Хилтън изравни в 86-ата. В продълженията нямаше голове, но в 111-ата минута червен картон получи Браун от Оксфорд.

Изпадналият от Премиър Лийг през миналия сезон Фулъм също продължава напред. Бившият тим на Димитър Бербатов и настоящ на Николай Бодуров победи с 1:0 като гост Брентфорд с гол на МакКормак в 68-ата минута. Бодуров записа участие за "Котиджърс", тъй като се появи в игра в 87-ата минута.

Разбира се, сензацията на вечерта бе загубата с 0:4 на Манчестър Юнайтед като гост на Милтън Кийнс Донс.

Суонзи - Родъръм 1:0
Суиндън - Брайтън 2:4 (след продължения, в резовното време 1:1)
Уест Хам - Шефийлд Юнайтед 4:5 (след изпълнение на дузпи (в редовното време и продълженията 1:1)
Хъдърсфийлд - Нотингам 0:2
Уолсол - Кристъл Палас 0:3
Уотфорд - Донкастър 1:2
Крю - Болтън 2:3 (след продължения, в редовното време 2:2)
Уест Бромич - Оксфорд 7:6 (след изпълнение на дузпи, в редовното време и продълженията 1:1)