Тоталната доминация на Лудогорец в България продължава - "орлите" с втори требъл (видео+галерии)

Тоталната доминация на Лудогорец в България продължава. "Орлите" се наложиха с 3:1 над Ботев (Пловдив) и грабнаха Суперкупата. Мачът се игра на стадион "Лазур" в Бургас. По този начин разградчани записаха втори требъл в своята история. Същото отборът стори през 2012 година.

Милен Гамаков изведе пловдивчани напред в резултата в 18-ата минута. Лудогорец намери сили и стигна до пълен обрат, чрез попадения на Върджил Мисиджан (53), Марселиньо (85) и Юнес Хамза (90), който направи официален дебют за Лудогорец.

Задачата на българския шампион бе улеснена, тъй като "канарчетата" играха цяло второ полувреме с човек по-малко. В 45-ата минута Александър Колев бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон за симулация.

Суперкупата България Лудогорец - Ботев (Пловдив)

Първата опасност бе пред вратата на Лудогорец в 10-ата минута. Чунчуков напредна отдясно, влезе в наказателното поле и под ъгъл отправи топовен шут. Владислав Стоянов обаче внимаваше и успя да избие в корнер.

"Орлите" отговориха пет минути по-късно, когато Михаил Александров излезе от дясно на добра позиция, но ударът му по земя премина далеч от страничния стълб.

В 18-ата минута Милен Камаков изведе Ботев напред. Футболисът на "канарчетата" се възполза от колективна грешка в отбраната на разградчани и отблизо опъна мрежата.

В 24-ата минута Марселиньо изведе майсторски сам срещу вратаря Даниел Абало, но испанецът пропусна да се разпише, стреляйки право в Адам Стаховяк, който излезе на време и го затвори.

В 30-ата минута Марселиньо пропусна сам срещу вратаря. Бразилецът се опита да прехвърли Стаховяк, но техниката му изневери.

В 45-ата минута Александър Колев бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон за симулация. Преди това играчът бе декориран за извършено нарушение.

На почивката футболистите на Велислав Вуцов поискаха обяснение от главния рефер Николай Йорданов. Жълт картон за разправия получи стражът Стаховяк.

Второто полувреме стартира с гол във вратата на "канарчетата". В 53-ата минута Върджил Мисиджан изравни. Марселиньо центрира по земя и Росен Колев се размина с топката, която попадна в холандеца. Крилото майсторски се освободи от прекия си пазач и със силен удар не остави шанс на Стаховяк.

В 73-ата минута Марселиньо изведе на добра позиция Жуниор Кайсара, който без да се бави пусна кълбото успоредно на голлинията, но Мисиджан не успя да вкара на празна врата.

В 85-ата минута Марселиньо изведе своя отбор напред в резултата, след като се възполза от центриране от ляво и вкара с глава.

Малко по-късно Пламен Николов имаше идеална възможност да изравни и да доведе срещата до изпълнение на дузпи. Защитникът се възползва от отлично центриране и отправи силен изстрел с глава, но за негово нещастие топката бе в обсега на Стоянов, който демонстрира добър рефлекс и спаси.

В 90-ата минута Юнес Хамза наказа бившия си отбор. Нападателят бе изведен триково очи в очи със Стаховяк и с премерен диагонален изстрел опъна мрежата. Съвсем логично мощният таран на се зарадва след попадението, тъй като съвсем до скоро бе играч на "жълто-черните".

В даденото продължение Иван Цветков прехвърли от чиста позиция Владислав Стоянов, но кълбото не попадна в мрежата на Лудогорец, тъй като футболист на символичните домакини в този мач изчисти почти от голлинията.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПД 3:1

0:1 Гамаков 18
1:1 Мисиджан 53
2:1 Марселиньо 85
3:1 Хамза 90

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Василев, Кайсара, Моци, Ал. Александров (46-Мантула), Дяков, Златински, Абало (46-Мисиджан), М. Александров, Марселиньо, Безяк (69-Хамза)

БОТЕВ ПД: Стаховяк, Николов, Филипов, Колев, Марин (60-Васев), Христов, Огнянов, Гамаков, Балтанов (76-Айтов), Чунчуков (72-Цветков), Колев

Жълти картони: Безяк, Ал. Александров, Моци, Абало, Мантула (Лудогорец),Стаховяк (Ботев Пд)
Червен картон: Колев (Ботев Пд)