Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Уникална драма в Стара Загора - Ботев шокира Берое в 94-ата минута (Видео)

Много емоции и поредна футболна драма беляза "Битката за Тракия" между отборите на Берое и Ботев (Пловдив). Заралии вкараха топката в мрежата на гостите още във втората минута, но попадението бе отменено. По-добрата им игра даде резултат в 30-та минута, когато Елиаш вкара. През втората част заралии сравнително лесно удържаха напъните на Ботев да изравни, но така бе до 94-та минута, в която Иван Цветков вкара и донесе точката на своя отбор.

Срещата започна с натиск на домакините. След само 120 секунди Елиаш вкара топката в мрежата на гостите след центриране на Веселин Пенев и удар с глава, но попадението бе отменено поради нарушение. Последва нов изстрел с глава на Керкар в 5-та минута, който излезе в аут. Минута по-късно удар на Елиаш с глава бе избит малко преди голлинията от Филипов.

В 20-та минута заралии осъществиха добра атака. Зехиров центрира към Джоман, той от своя страна подаде на Георги Костадинов, но шутът на халфа се отби в дясната греда.

След половин час игра логичното се случи и Берое откри резултата. След центриране от корнер Самир Аесс отклони топката с глава, която попадна в Елиаш да Силва и бразилецът вкара отблизо - 1:0 за домакините.

В 38-та минута Вандер стреля и след рикошет в крак на футболист от Берое за малко не прати топката в мрежата на домакините.

След почивката канарите изравниха играта. В 49-та минута опасен шут на Огнянов от фаул профуча покрай левия страничен стълб. В 64-та минута изстрел на Лукин с глава не намери целта, а три минути по-късно и Айтов не намери целта.

В 78-та минута обаче стражът на канарчетата Михаил Иванов бе много близо да сбърка фатално. Той позволи топката да му бъде отнета от Венци Христов, централният нападател на заралии стреля, но Росен Колев изби в корнер. Шест минути по-късно Керкар имаше възможност да сложи точка на спора, но изпусна очи в очи с Иванов.

Така се стигна до последните секунди на даденото от рефера продължение на мача, когато Иван Цветков бе оставен непокрит при центриране и вкара отблизо за крайното 1:1.