Черно море удържа Берое в Стара Загора

Отборите на Берое и Черно море завършиха при резултат 1:1 в последната среща от 1-ия кръг на "А" група. Стенио дос Сантос реализира за гостите в 57-ата минута, а в 61-ата Стефан Станчев си отбеляза автогол и така тимовете си поделиха по една точка.

Домакините имаха претенции за дузпа още в 1-ата минута, когато Салим Керкар нахлу в наказателното поле и имаше съприкосновение с бранител на варненци. Реферът Станислав Тодоров обаче прецени, че нарушение няма. "Моряците" пък успяха да стигнат до гол при първата си добра възможност в 9-ата минута, но Георги Божилов бе в положение на засада и попадението не бе признато.

В 25-ата минута старозагорци създадоха опасност пред Илия Николов след статично положение. Веселин Пенев центрира от свободен удар, Иво Иванов стреля с глава, но кълбото мина малко встрани от вратата.

В 34-ата минута дойде най-чистото положение до този момент. Божилов изведе Иван Коконов в отлична позиция, крилото отправи изстрел, но Иван Караджов с крак успя да отрази.

Гостите от Варна започнаха по-силно и през втората част и в 48-ата минута на Караджов се наложи да прави две поредни спасявания. Първо той изби удар на Тодор Паланков, а малко след това и на Симеон Райков.

По-добрата игра на футболистите на Черно море даде резултат в 57-ата минута, когато в наказателното поле на Берое настъпи разбъркване, при което Стенио се оказа най-съобразителен и успя да изведе тима си напред.

Радостта на "моряците" обаче трая твърде кратко. В 61-ата минута Атанас Зехиров проби отдясно и центрира, топката рикошира в Станчев и влетя във вратата за 1:1.

Попадението вдъхнови старозагорци, които тръгнаха в атака, за да спечелят мача. Удар на Пенев обаче не намери целта, а малко след това ново центриране на Зехиров не бе засечено от трима футболисти в зелено и Николов улови. В 82-ата минута резервата Крис Гади също изпробва късмета си, но изстрелът му бе блокиран. Четири минути по-късно отново Гади можеше да донесе победата на Берое, но за втори път не бе точен.