Изгонен от Левски бележи в Шампионската лига (видео)

Бившият халф на Левски Рене Михелич отбеляза един от головете за Дебрецен при победата с 2:0 над Клифтънвил в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Словенецът, който така и не успя да се наложи на "Герена", откри резултата в началото на второто полувреме, а второто попадение за унгарците бе дело на Ибрахим Сидибе в 79-ата минута. По този начин Дебрецен се класира за следващата фаза, след като преди седмица двата отбора направиха нулево равенство в Северна Ирландия.

БАТЕ Борисов също продължава напред след драматично равенство като гост на Шкендербю. Мачът в Беларус беше завършил без голове, а в Албания БАТЕ стигна до 1:1 и с гол на чужд терен си осигури място в следващия кръг.

Селтик разгроми исландския КР Рейкявик с 4:0. По два гола отбелязаха Върджил ван Дайк и Теему Пуки. Динамо (Загреб) нямаше проблеми и при гостуването си на Жалгирис. Успехът с 2:0 у дома даваше спокойствие на хърватите, които спечелиха със същия резултат и в Литва. Попаденията реализираха Судани и ветеранът Йосип Шимунич.

В другите мачове Макаби (Тел Авив) победи Санта Колома с 2:0 и се класира с общ резултат 3:0, а Карабах сразни Ла Валета с 4:0.