Лудогорец с малко очакван резултат - орлите като по чудо не паднаха от Дюделанж (видео)

Отборите на Лудогорец и Дюделанж завършиха 1:1 в среща-реванш от втория квалификационен кръг на ШЛ, който се проведе в Люксембург. Така след общ резултат 5:1 от двата мача орлите се класираха за следващия етап на надпреварата, където ще срещнат сръбския гранд Партизан.

Голът за разградчани вкара Роман Безяк в началото на втората част, а десет минути преди края на срещата Тюрпел изравни. За равенството повече трябва да съжаляват домакините, които имаха още три отлични положения за гол, последното от които бе в даденото от рефера продължение на мача, но Шулц не успя да вкара след удар с глава от 3-4 метра.

В тази среща наставникът на българския шампион Стойчо Стоев даде почивка на някои от основните си футболисти като Светослав Дяков, Жуниор Кайсара и Дани Абало, които воъбще не се появиха в игра.

Въпреки промените Лудогорец започнаха по-активно срещата. В 4-та минута Ешпиньо стреля от фаул, но над напречната греда. Последваха две опасни влизания на Луму и Марселиньо в наказателното поле на домакините, но в последния момент бранители на Дюделанж успяваха да им изчистят топката.

Постепенно играчите на Дюделанж изнесоха играта напред и в една-две ситуации за малко не създадоха сериозни главоболия на българския страж Владо Стоянов.

В 32-та минута домакините получиха право да изпълнят корнер за пети път. След него Морейра стреля с глава, но високо над вратата.

Седем минути по-късно Давид Тюрпел имаше отличен шанс да открие резултата. Нападателят излезе фронтално сам срещу Владо Стоянов, но стражът на орлите спаси неговия шут.

Втората част започна с ново опасно положение пред българската врата. Педро надбяга Барт и стреля от 12-13 метра, но в аут.

Все пак в 51-та минута разградчани успяха да открият резултата. След разбъркване пред наказателното поле на домакините Козмин Моци пусна балонен пас към Безяк, който бе изпуснат от отбраната на Дюделанж и останал сам срещу вратаря не сгреши - 1:0 за Лудогорец.

Попадението не уплаши домакините, които продължиха да са равностойни на българския шампион. В 73-та минута Карапетян отправи удар от фаул от 25 метра, който премина покрай лявата греда. Секунди по-късно нов шут, този път на Бензуен, попадна в ръцете на Стоянов.

Орлите отговориха с добра атака и центриране отдясно на Вандерсон в 76-та минута, което бе изчистено в корнер.

В 80-та минута логичното, предвид играта на двата отбора в този мач, се случи и Дюделанж изравни. Тюрпел бе изпуснат около границата на наказателното поле, финтира бранител на орлите и с мощен шут не остави шанс на Владо Стоянов.

До края на двубоя домакините атакуваха по-опасно и в даденото от рефера продължение можеха да стигнат до пълен обрат, но изстрелът на Шулц с глава от 3-4 метра попадна в ръцете на Стоянов.

ДЮДЕЛАНЖ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1