Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

България обърна Турция с 3:1 в Европейската лига (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от "Б" националния отбор на България записаха трета поредна победа в Европейската лига. След двата успеха над Азербайджан миналата седмица, днес момичетата на селекционера Иван Петков обърнаха и надиграха вкъщи Турция, която също е с "Б" състава си, с 3:1 (16:25, 25:12, 25:12, 25:23) в първи мач помежду им от 2-ия кръг в Група "А", игран тази вечер пред едва около 300 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата. Втората среща между двата отбора е утре (15 юни) отново от 17,00 часа и ще бъде предавана пряко по БНТ Свят.
България - Турция
Българките успяха да обърнат мача, който започна много лошо за тях, след като волейболистките на Турция взеха първия гейм с 25:16. Българските момичета спечелиха убедително следващите две части съответно с 25:12 и 25:16. Четвъртият гейм бе много оспорван, но в крайна сметка България го спечели с 25:23 след атака от краче на Нася Димитрова, а с това и мача с 3:1.
Най-полезна за българския тим бе Гергана Димитрова с 14 точки (1 блок, 3 аса, 36% ефективност в атака, 44% позитивно и 25% перфектно посрещане), а Нася Димитрова добави още 12 точки (5 блока!!! и 54% ефективност в атака) за победата. За туркините Гьозде Йълмаз (3 блока, 32% ефективност в атака, 25% позитивно и 13% перфектно посрещане) и Сейма Ерджан (2 блока, 3 аса, 45% ефективност в атака, 55% позитивно и 24% перфектно посрещане) реализираха съответно 15 и 14 точки.
БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 3:1 (16:25, 25:12, 25:12, 25:23)
БЪЛГАРИЯ: Виктория Григорова 7, Нася Димитрова 12, Цветелина Николова 1, Мирослава Паскова 7, Гергана Димитрова 14, Габриела Цветанова 1 - Жана Тодорова-либеро (Петя Баракова 5, Силвана Чаушева 8, Кристин Колчагова)
Старши-треньор: Иван Петков
ТУРЦИЯ: Гамзе Аликая 2, Кюбра Акман 11, Йелиз Баша 12, Гьозде Йълмаз 15, Сейма Ерджан 14, Йозгенур Юртдагюлен - Хатидже Гизем Йорге-либеро (Джансу Четин, Езджи Гюч, Джейлан Арисан 2, Бихтер Думаноолу)
Старши-треньор: Ферхат Акбаш.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG