Виктория Григорова: Турция ни натисна със сервис

България допусна първа загуба в Европейската волейболна лига за жени, след като падна от Турция с 1:3 в зала "Христо Ботев". Една от основните състезателки в "Б" националния ни тим е Виктория Григорова, която днес направи 8 точки. Ето какво каза тя специално за BGvolleyball.com:

"В първия гейм започнахме прекрасно и бяхме много добре подредени. Във втората част започнахме по-отпуснато и ни падна мотивацията. В същото време туркините се разиграха и ни натиснаха с начален удар. Започнаха да ни спират и на блокада, а каквото пипнеха отзад, го вадеха в защита. Всичко това не ни позволи да се върнем отново в мача. Турските състезателки видяха, че няма какво да губят и ако не започнат да рискуват сервиса си, нямаше как да ни бият. И за съжаление шансът бе на тяхна страна. Дали оказват влияние промените, които нашият треньор направи днес? Основно хода с разпределителката, като тя игра доста по-разнообразно от вчера. Имаше доста бързи топки и стана леко объркване, вследствие на което оставяхме дупки и в блокадата. Срещу Словения очаквам да бием и в двата мача. Конкретен резултат няма да давам, защото после ще има някой сърдит, но силно се надявам да победим и да се раздадем на 100%".

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG