Малките армейци громят Дунав като гост

Отборът на Дунав загуби от ЦСКА с 0:3 в първия мач от 1/4-финалите на републиканското първенство при децата родени след 1999 г.

Момчетата на Драгомир Григоров и Свилен Касабов започнаха по-добре срещата. Те владееха изцяло инициативата, като още до петата минута можеха да водят с 2:0, но добрите прояви на стража на гостите запазиха равенството. Отговорът на столичния тим дойде малко след средата на първата част. Атака по левия фланг доведе до центриране, а при разбъркването топката срещна гредата и след като се удари в русенския вратар Симеон Иванов влезе в мрежата за 0:1.

Броени минути след това отново колегата му в ЦСКА спаси вратата си от сигурен гол. Той първо отрази опасен шут от пряк свободен удар на Калоян Димитров, като овладя топката и след добавката на Ивайло Димитров.

До края на първата част резултатът остана непроменен.

Втората започна отново с натиск на малките дунавци. Напрежението обаче оказа влияние и при русенска атака по левия фланг се стигна до спречкване между Николай Захариев от Дунав и Кристиян Вучков от ЦСКА, с което двамата си заслужиха червени картони.

Това се отрази по-лошо на домакините, които не успяха да се прегрупират добре и столичният тим овладя инициативата.

Така се стигна и до нови голове в русенската врата. Радослав Живков отбеляза на два пъти при почти идентични ситуации. Той засече с глава центрирания в наказателното поле на съперника и направи резултата 3:0 за своя тим. Така "армейците" спечелиха с комфортна преднина първия двубой.

Реваншът е предвиден за 17 юни, вторник, от 11 ч. в София.