Сан Антонио съкруши Маями като гост и отново поведе във финала на НБА (видео)

Сан Антонио Спърс надигра Маями Хийт със 111:92 в третия мач от финалната серия в НБА и поведе с 2:1 победи в битката за титлата. "Шпорите" изнесоха фантастично първо полувреме, в което нанизаха 71 точки и постигнаха рекордна успеваемост в стрелбата в цялата история на финалните плейофи - 75,8% (86,7% само в първата част).

Над всички беше Коуи Ленърд, който отбеляза 29 точки и имаше с основна заслуга гостите да натрупат преднина от 21 точки още до почивката. ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд единствени от Маями бяха на познатото си ниво и записаха по 22 точки, но усилията им се оказаха недостатъчни за обрат през второто полувреме.

Ленърд отбеляза по 9 точки в първите два мача от финалите, но днес реализира 18 само до почивката. Като цяло "шпорите" пропуснаха само две от 15-те си стрелби в първата част и поведоха с 41:25. За последно над 40 точки в една четвърт от финална серия отбеляза Бостън Селтикс в мач номер 6 срещу Лос Анджелис Лейкърс през 2008 година.

"Горещите" направиха опит да обърнат развоя на мача и малко преди края на третата четвърт съкратиха пасива си до 7 точки, но тройка на Марко Белинели върна спокойствието в редиците на гостите.

Дани Грийн и Тони Паркър добавиха по 15 точки за Сан Антонио, а Тим Дънкан се отчете с 14. За Маями Рашард Люис вкара 14 точки, а Рей Алън наниза 11. Разочароващо се представи Крис Бош, който успя да отбележи само 9 точки и хвана 3 борби.

Четвъртият мач от финалите е в четвъртък, а домакин отново е Маями.