Маями изравни във финала след рецитал на Леброн (ВИДЕО)

Отборът на Маями Хийт изравни резултата във финалната серия в Националната Баскетболна Асоциация на 1:1 победи, след като тази нощ се наложи при гостуването си на Сан Антонио Спърс с 98:96.

С основна заслуга за успеха на шампионите беше Леброн Джеймс, който се възстанови от травмата получена в мач №1 и тази нощ записа срещу името си 35 точки и 10 борби. Крис Бош добави 18 точки за успеха на „Горещите”, а Рашард Люис и Дуейн Уейд вкараха по 14 точки.

За Спърс отново над всички беше Тони Паркър с 21 точки, Ману Джинобили добави 19 точки, а Тим Дънкан се отличи с „дабъл-дабъл” – 18 точки и 15 борби.

Баскетболистите на Сан Антонио стартираха ударно двубоя, като вкараха 10 от първите си 15 опита за стрелба и поведоха с 26:17 при 1:49 минути до края на частта. В оставащото време „Шпорите” имаха шанс да стигнат до по-сериозна преднина, но направиха няколко пропуска, а под другия кош Рей Алън вкара за 19:26.

Домакините поведоха с двуцифрена разлика в първите секунди на втория период след кош на Джинобили, но оттук до края на първото полувреме шампионите отговориха на предизвикателството с добра защита, а в атака Джеймс вкара 11 от точките си в тези минути и бе с основна заслуга за изравняването на резултата – 43:43.

След почивката отборът на Сан Антонио отново опита да се откъсне напред, но възпитаниците на Грег Попович така и не намираха начин да спрат Леброн Джеймс. „Кралят” наниза нови 14 точки, с които успя да задържи Хийт в мача преди началото на решителните 12 минути – 77:78.

Люис и Бош изведоха гостите напред в началото на последната четвърт, като след това последваха множество размени на лидерството между двата отбора. Ману Джинобили и Тони Паркър направиха всичко възможно, за да донесат втора поредна победа на тима си в серията, но под другия кош Леброн бе неудържим. Гостите си осигуриха победата девет секунди преди последния съдийски сигнал след две точки на Уейд за 98:93, а в ответната атака Джинобили вкара от далечно разстояние, но това само оформи крайния резултат в полза на Маями Хийт – 98:96.