Сан Антонио дръпна на Маями, Леброн се контузи (Видео)

Сан Антонио победи със 110:95 Маями в първия мач от финалния плейоф в НБА. Голямата новина от мача е контузията на мегазвездата на гостите от Флорида Леброн Джеймс, който напусна игралното поле след 33 минути игра.

В негово отсъствие домакините от Сан Антонио подложиха на истинска бомбардировка коша на Маями и натрупаха солиден аванс. Резултатът в последната четвърт говори красноречиво как изглежда Маями без Леброн Джеймс - 36:17.
Джеймс дори не изгледа какво се случва на терена, а се прибра с болезнена гримаса в съблекалнята. Без лидера си Маями трудно може да окаже сериозна съпротива на Сан Антонио и финалният плейоф може да завърши бързо, коментират медиите отвъд Океана.

Мачът ще се запомни и с аварията на климатичната система на AT&T Center, заради което атмосферата вътре стана като в сауна. Това стана косвено причина за травмата на Джеймс, който завърши с 25 точки за 33 минути игра.

Най-резултатен за победителите стана Тим Дънкан, който завърши с 21 т- и 10 борби. Ману Джинобили добави 16 т. и 11 асистенции, а Тони Паркър се отличи с 19 т. и осем асистенции за шестата поред победа на "шпорите" в мач №1 от плейофите от 1998 г. насам.

Травмата на Джеймс породи и зловещи шеги и каламбури. "Играе за "горещите" (Miami Heat), а не може да понесе горещината (heat)", гласи най-меката шега.