Национална лига футзал: Левски - Черно море

Надал прегази Мъри, следва мечтан финал с Джокович

Световният №1 и осемкратен шампион Рафаел Надал се класира за девети път на финала на "Ролан Гарос". 28-годишният испанец разгроми с 6:3, 6:2, 6:1 поставения под №7 в схемата Анди Мъри във втория полуфинал на Откритото първенство на Франция по тенис и на финала ще играе с Новак Джокович, който по-рано днес надделя в четири сета над латвиеца Ернестс Гулбис.

Надал записа днес 15-ата си победа от 20 мача срещу Мъри. Левичарят от Манакор победи 27-годишния шотландец на тази фаза на "Ролан Гарос" и през 2011 година, когато спечели с 6:4, 7:5, 6:4. Съвсем наскоро двамата се срещнаха на 1/2-финалите на турнира от серията "Мастърс" в Рим, където Надал спечели трудно с 1:6, 6:3, 7:5. Днес обаче олимпийският шампион от Игрите в Лондон не успя да окаже никаква съпротива на Рафа и очакваният финал Надал - Джокович е факт. Рафа ила 22 победи и 19 загуби срещу Ноле, но последните им 4 срещи са спечелени от сърбина.

Надал започна по отличен начин мача днес, като направи ранен пробив, който му позволи да поведе с 3:0. Испанецът поддържаше аванса си от 3 гейма в резултата и не позволи на Мъри да се върне в борбата за първия сет.

Вторият сет започна като първия - с ранен пробив в полза на Надал, който набързо поведе с 3:1, а при 4:2 отново спечели подаването на съперника си и не след дълго втората част приключи.

Нищо по-различно не се случи и в третия сет. При 1:1 Надал реализира пробив и контролът на испанеца върху мача вече бе пълен. Британецът не успя да вземе нито гейм повече и сега Мъри ще трябва да се концентрира изцяло върху защитата на миналогодишната си титла на "Уимбълдън".