Национална лига футзал: Левски - Черно море

Надал и Мъри си уредиха среща на 1/2-финала в Париж

Рафаел Надал и Анди Мъри ще се изправят един срещу друг на 1/2-финала на откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос", в Париж. Тази вечер двамата надиграха съответно Давид Ферер и Гаел Монфис и продължават напред в турнира.

Надал трябваше да сломи съпротивата на своя сънародник Давид Ферер. Рафа загуби първия сет с 4:6, като това се случва за пръв път в мачовете между двамата в Париж. След това обаче Надал взе нещата в свои ръце и спечели втория сет с 6:4, а в третия и четвъртия направо смаза своя съпреник - 6:0 и 6:1.

Другият четвърфинал бе доста по-вълнуващ и изпълнен с обрати. Анди Мъри спечели сравнително лесно първите два сета - 6:4, 6:1, но след това с идентичен резултат допусна изравняване от страна на французина, губейки 4:6, 1:6 в следващите два сета. В решителния пети сет обаче британецът бе безпощаден, докато французинът правеше много грешки и Мъри спечели с 6:0, с което затвори и мача в своя полза.

Така домакините отново няма да могат да видят свой сънародник да вдига титлата в турнира, като за последно това се е случвало през далечната 1983 година. В другия полуфинал пък един срещу друг ще се изправят Ернест Гулбис и Новак Джокович.