Шарапова с гръмка победа на "Ролан Гарос" - не даде дори гейм на аржентинка

Мария Шарапова постигна първи успех с победа в два сета на нула, като в третия кръг на Откритото първенство на Франция победи с 6:0, 6:0 Паула Ормаечеа (Аржентина). Първият гейм от този мач беше прекъснат за около 30 минути заради дъжд. В него рускинята, която е номер 7 в схемата на турнира при дамите, трябваше да спасява три брейк-пойнта. Но след този момент срещата тръгна като по магистрала за Шарапова, която вкарваше сервисите си, а защитата й действаше почти безгрешно. Накрая при излизане към мрежата Ормаечеа опита да прехвърли Мария, но топката дойде дълга и излезе в аут.

Следващата съперничка на чаровната рускиня е австралийката Саманта Стоусър, която е 16-а в схемата на Ролан Гарос.

При мъжете в четири сета 6-ият в схемата Томаш Бердих (Чехия) се справи с Роберто Баутиста Агут (Испания). Бердих имаше проблеми само в третия сет срещу 27-ия в решетката испанец и го отстрани с 6:1, 6:2, 6:7 (4), 6:4. В четвъртия сет Бердих проби сервиса на противника си в 4-ия гейм и това се оказа достатъчно.