Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Киелини: Бенфика показа характер

Защитникът на Ювентус Джорджо Киелини похвали съперника на 1/2-финала в Лига Европа Бенфика за характера показан в реванша между двата тима снощи. "Лисабонските орли" удържаха нулево равенство с 10 човека на терена от 65-ата минута и след успеха с 2:1 в първия мач се класираха на финала на турнира.

"Бенфика продължава на финал, но ако трябва да съм честен, смятам, че ние заслужавахме нещо повече от този мач. Трябваше да направим повече в последните 10 минути, но всъщност бе редно да решим всичко много преди това. Платихме си за отделни моменти, в които не бяхме достатъчно съсредоточени в атака или в защита. Накрая резултатът от Лисабон се оказа решаващ. Съперникът обаче показа страхотен характер, като се защитаваше през всички 90 минути и ни блокира навсякаде по терена. Комплименти за Бенфика за представянето им. Въпреки това, с цялото ми уважение, смятам, че ние трябваше да бъдем на финал", заяви Киелини.