Торино в траур - десет "лисабонски орли" съкрушиха Юве (видео+галерия)

Торино е в сълзи тази нощ след като Ювентус не успя да стигне до мечтания финал в Лига Европа. "Бианконерите" не можаха да победят Бенфика в реванша от 1/2-финала, като срещата завърши 0:0. След загубата в първия мач с 1:2 обаче торинци отпадат на този етап и приключват участието си в турнира. "Лисабонските орли" пък отново се класираха за решителния мач за трофея, където пак на "Ювентус Стадиум" ги очаква среща със СевБенфика разплака Юве насред Торино иля.

Юве даде всичко от себе си, за да стигне до победата. Играчите на Антонио Конте създадоха доста положения, а освен това от 65-ата минута играха и с човек повече след като Енцо Перес получи червен картон. Въпреки това торинци не успяха да пробият отбраната на съперника и се да стигнат до толкова желаната победа.

Донякъде изненадващо, но мачът стартира с натиск на Бенфика. В началните минути гостите направиха няколко опасни включвания, макар и без реално да застрашат Джанлуиджи Буфон. Юве обаче бързо се окопити и в 8-ата минута Андреа Пирло отправи далечен удар, който бе спасен от вратаря. В 20-ата минута Артуро Видал опита изстрел от въздуха от трудна позиция и бе доста близо до успехаБенфика разплака Юве насред Торино , като топката премина на сантиметри над гредата. Бенфика пък отговори с пробив и удар на Макси Перейра, но без особен успех.

С напредване на мача играчите на "старата госпожа" все повече затягаха обръча пред вратата на Бенфика. В 24-ата минута Карлос Тевес бе намерен в наказателното поле и стреля от воле, но над вратата. В 27-ата минута Пол Погба реши да пробва изстрел от далеч, но доста неточно. В 35-ата минута французинът направи хубаво включване по фланга и центрира за Видал, който от близо с глава стреля покрай вратата.

Най-добрите положения за домакините дойдоха в заключителните минути на полувремето. Първо в 41-ата минута Пирло проБенфика разплака Юве насред Торино бва далечен изстрел от движение, който профуча до гредата. Две минути по-късно ветеранът центрира от фаул за Леонардо Бонучи, който стреля от близо с глава, но неточно. В добавеното време пък Бенфика извади страхотен късмет след като Видал  имаше възможност да стреля с глава от близо, но Луизао успя да изчисти топката на голлинията преди тя да се озове във вратата.

И втората част обаче започна с шанс за Бенфика. В 50-ата минута след дълъг тъч в наказателното поле топката не бе изчистена добре и попадна в Родриго, който стреля над вратата. Юве все пак постепенно отново изнесе играта напред и в 61-ата минута Пирло отправи страхотен шут от фаул, но вратарят спаси.

В 65-ата минута Енцо Перес остави гостите в намален състав, след като извърши груб фаул и получи втори жълт и червен картон. Това още повече вдъхнови "бианконерите" и те обсадиха вратата на Бенфика. В 70-ата минута Карлос Тевес напреднаБенфика разплака Юве насред Торино  с топка в крака и отправи удар, който попадна право в ръцете на вратаря. След това и Себастиан Джовинко реши да стреля от далеч, но без особен успех. В 80-ата миунта пък страхотен пас на Клаудио Маркизио намери Стефан Лихтщайнер зад защитата, но швейцарецът от близо не успя да отиграе топката.

В 82-ата минута Юве все пак успя да прати топката във вратата на съперника. Пол Погба бе изведен зад защитата и върна за Пабло Освалдо, който заби кълбото в мрежата, но преди това французинът бе в засада и голът бе отменен правилно.

Малко преди края пък напрежението на Бенфика разплака Юве насред Торино резервните скамейки стана сериозно и се стигна до сблъсък между Мирко Вучинич и Лазар Маркович, като двамата получиха червени картони.

Това обаче накъса играта и Юве не успя да направи сериозен натиск в заключителните минути, макар гостите да останаха дори с 9 човека, след като техен футболист напусна терена контузен. Опасни удари отправиха Маркизио и Касерес, но вратарят на гостите спаси и така Бенфика удържа нулевото равенство и си осигури участие на финала.